Neoficiální informace, která se šíří městem, tvrdí, že jde o dvojnásobnou vraždu. Ve hře je ale i varianta, že se bratři zabili navzájem.

„Policisté totožnost obou mrtvých osob znají. Jedná se o dva mladé muže z Českolipska. Pro zjištění příčiny jejich úmrtí bude provedena soudní pitva,“ potvrzuje Ivana Baláková, mluvčí Policie ČR v České Lípě, s tím, že další informace k případu policie uvolní poté, co obdrží zprávu ze soudní pitvy.

Žena bydlící v bezprostřední blízkosti zámecké aleje nic během tragické víkendové noci neslyšela: „Scházely se tu různé partičky, popíjely tam, často se ozýval křik. I kdyby se něco dělo, nevěnovala bych tomu pozornost.“

Jiná svědkyně údajně zaslechla část rozhovoru mezi bratry: „Viděla jsem je v sobotu kolem půl osmé večer. Potáceli se. Nevím, jestli byli sjetí, nebo nalití, a šli kolem mě směrem k zámku. Viděla jsem, jak starší z bratrů drží toho mladšího za tváře a hučí do něj, že se ho nemá bát.“

Obětem ještě ani nebylo třicet let. „Měli špatnou pověst. Dost pili a snad i fetovali, a ani práci moc nedali,“ uvádí jeden ze svědků. V tom se shodují i oslovení lidé ze strážského sídliště, kde oba bratři žili s matkou.

„Mladší byl agresivní. Jednou dokonce mamince zdemoloval byt,“ říká obyvatelka sousedního paneláku a předestírá možnost, zda kvůli drogám nedlužili peníze.

V místní restauraci Deník mluvil s bývalým spolužákem jedné z obětí: „Kluci nebyli v žádné partě, drželi hodně při sobě.“ (pok)