Bez užití násilí vnikl do neuzamčené garáže, v které nalezl dvě neuzamčená vozidla. Vše prohledal a z jednoho vozu odcizil autorádio. Ke štěstí majitelů k jiné škodě ani poškození nedošlo. Po neznámém pachateli policisté pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody.

Oplocení objektů není pro zloděje velkou překážkou. Policisté doporučují kůlny, zahradní domky či přístřešky zamykat. To samé platí i pro vozidla zaparkovaná např. na zahradě domu.

„Důkazem jsou případy z poslední doby, kdy zloděj např. nalezl v odemčené garáži na zahradě domu vozidlo i s klíčky k zapalování, s kterým následně ujel. Také krádež nezajištěných jízdních kol, drahého nářadí či jiných předmětů z neuzamčeného zahradního přístřešku není ojedinělá," uvedla Pavla Kofrová, mluvčí policie.

„V nadcházejících teplých dnech dejte pozor také na otevřená okna. Teplé počasí je spojeno s častým větráním a právě otevřených oken využívají někteří lapkové k snadnému získání kořisti. Proto je důležité pamatovat především na okna v přízemí a při odchodu z obydlí je nenechávat otevřená ani tzv. ventilaci, která bývá zloději často překonána," dodala policistka.