„Čapla jsem telefon a vyběhla ven,“ vylíčila Deníku Pacholíková. Té na ulici zprvu přišlo, že dvojice hraje pro lidi okolo scénku, z obličeje ženy totiž nešlo vyčíst strach. Napadená ale zavolala, že toho muže skutečně nezná. „Tak jsem na něj spustila, ať ji nechá být, a že volám policii,“ popsala pracovnice Invie.

Útočník se ale pohrůžky muži zákona nezalekl a táhnul ženu do sousedního tmavého průchodu. Nezabrzděný kočárek osaměl na chodníku. Bylo po půl druhé odpoledne, incidentu přímo na chodníku bezradně přihlížela dvě děvčata, na protější straně ulice chodili nahoru i dolů také muži.

Mezitím byli nedaleko na pěší hlídce městští strážníci Daniel Syndula a Marek Cankář. „Slyšeli jsme nějaký křik, který se běžně vymyká ruchu na této ulici, a tak jsme se tam rozběhli,“ popsal Syndula další dějství dramatické čtvrteční události.

Strážníci muže vyzvali, ať zanechá protiprávního jednání, ale nereagoval a začal napadat i je. „Byl velmi agresivní a rozdával kopy a rány na všechny strany,“ vylíčil Syndula obtížný, ale nakonec úspěšný pokus o pacifikaci útočníka. Záhy přijela hlídka státní policie, která potom muže odvezla na celu předběžného zadržení.

Poměrně vysoký a dost silný agresor kolem 30-35 let se podle pracovnice cestovky při útoku blaženě usmíval, nemluvil, měl narudlý obličej, jako by byl v drogovém rauši. Byl v pracovním oblečení, Pacholíková ho neznala. Měla ale jiné starosti, než přihlížet jeho pacifikaci.

Hned, jak to šlo, vzala maminku do kanceláře, kde ji uklidňovala. „Popisovala, že proti ní šel a říkal, že s ní chce chodit,“ vylíčila žena cestovního ruchu. Maminka si prý muže nevšímala, on se za ní ale otočil, chytil ji zezadu, strčil jí ruce pod bundu a řekl jí, že ji znásilní.

Přesto, že na ženě při napadení strach nebyl vidět, Poláčkové se svěřila, že se bála strašně. „Rozklepala se až tady,“ popsala šok maminky pracovnice cestovky. Když se z traumatického zážitku vzpamatovala, odešla s holčičkou domů.

Městští policisté ale museli vyhledat ošetření. Podle litoměřické mluvčí Andrei Pěkné se dopravili s menšími oděrkami a pohmožděninami do zdejší nemocnice. „Samozřejmě jsme také schytali pár nepříjemných ran a na ošetření jsme museli,“ potvrdil Syndula s tím, že to je ale práce strážníků, s níž počítají.

Pracovnice cestovky mají v průchodu, kde k napadení došlo, sociální zařízení. Teď se jim tam chvíli například pro vodu na kafe asi s moc dobrými pocity chodit nebude. Podle lidí, kteří se na Dlouhé často pohybují, tu k občasným excesům dochází, to se ale většinou hádá pár nebo takzvané „známé firmy“.

Mužovo jednání, jehož popis už na Facebooku města i Litoměřického deníku povzbudilo uživatele sociální sítě k nejednomu jadrnému komentáři, vyděsil i 27letou Kamilu. „S chlapečkem podobného stáří, jaké má dítě napadené ženy, chodím do herny na Dlouhé ulici, od toho průjezdu je to kousek,“ poznamenala mladá maminka.

Mluvčí státní policie Petra Trypesová redakci potvrdila, že litoměřičtí kriminalisté v současné době šetří napadení, ke kterému došlo ve čtvrtek odpoledne v Dlouhé ulici. „Incident policie šetří jako pokus o znásilnění a násilí proti úřední osobě,“ dodala Trypesová s tím, že za to útočníkovi hrozí vězení v délce od 6 měsíců do 6 let.

Další informace uvolní policie v pondělí, sledujte Litoměřický deník.