Letos už policisté sebevraha řešili. Naštěstí ho zachránili. Stalo se tak 30. ledna. „Na tísňovou linku 158 přijali oznámení o podezření, že 64letý muž z Lovosicka odešel z domova a chce spáchat sebevraždu. Ihned bylo zahájeno intenzivní pátrání. Do pátrací akce se zapojil také služební kynolog a pěší i motorizované hlídky. Byla provedena řada opatření mimo jiné i na železniční trati. Díky velice rychlému a profesionálnímu přístupu policistů byl dotyčný muž krátce po 12. hodině vypátrán živ a zdráv. Byl předán do rukou lékařů," uvedla Pavla Kofrová, mluvčí policie.

Jak dále přiblížila, v loňském roce došlo na Litoměřicku v porovnání s rokem 2013 k poklesu počtu sebevražd. Vloni prověřovali kriminalisté celkem 18 sebevražd, o rok dříve jich bylo 27.

„Od počátku tohoto roku evidujeme 1 případ sebevraždy a 6 případů, které policisté prověřují a nejsou zatím ukončeny. Bohužel právě v tomto týdnu došlo ke třem případům, které vykazují znaky sebevražedného jednání," uvedla mluvčí. Podle statistik je evidován nárůst případů sebevražedného jednání v jarních měsících a také počátkem letních prázdnin.

„V řadě případů se naštěstí podaří osobu, která má v úmyslu vzít si život, najít včas a tak ji zachránit. Posledním takovým případem je z počátku tohoto roku pokus o spáchání sebevraždy na Lovosicku," dodala mluvčí.