Brutální vraždu čtyřleté holčičky v České Lípě na Svárově vyšetřují krajští kriminalisté. Záchranáři odtud odvezli těžce zraněnou matku dítěte. Podle několika neoficiálních zdrojů se měla pokusit o sebevraždu.

Policie nechce k tragédii vzhledem k věku dítěte poskytovat informace. Přátelé matky nevěří, že by, jak říkají neoficiální zdroje, dceři ublížila.

Podle dobře informovaného zdroje byl útok natolik brutální, že nebylo možné malé holčičce jakkoli pomoci. Údajně mělo dítě řezné rány na krku. Těžce zraněná žena skončila na traumatologii v liberecké nemocnici, kde se okamžitě podrobila chirurgickému zásahu. Údajně měla pořezané zápěstí natolik, že ztratila hybnost a velmi silně krvácela. Její stav je vážný.

„Pacient utrpěl zranění neslučitelná se životem. Záchranáři byli bez šancí," stručně odpověděl ředitel krajských záchranářů Stanislav Mackovík.

Krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková pouze potvrdila, že kriminalisté od pondělního večera vyšetřují násilné úmrtí nezletilého dítěte. „Jakékoliv další informace nebudeme zatím poskytovat. Případ je v naprostém prvopočátku a vyšetřovatelé potřebují čas k tomu, aby zjistili naprosto všechny okolnosti události a rovněž musíme respektovat zákon, který nás limituje při poskytování informací v případech, kdy je trestný čin spáchaný dětmi či na dětech," dodala Vlasta Suchánková.

Podle několika neoficiálních zdrojů měla čtyřleté holčičce údajně ublížit právě mladá matka. Tomu ale její známí a přátelé odmítají věřit. Říkají, že se o dceru, s níž žila sama, starala dobře.  „Nevěřím tomu, že by to udělala. Když se malá u nás jednou uhodila na návštěvě, tak k ní hned běžela a strachovala se, jestli jí něco není," řekla jedna z přítelkyň.

Matka podle přátel měla donedávna bydlet na českolipském sídlišti Sever. Její přítel, otec holčičky, v podnájmu v rodinném domku na Svárově, kde k tragédii došlo.  „Před časem si ale snad prohodili byty. Co vím, i její přítel holčičku miloval. Nemůžeme tomu uvěřit," doplnil další známý.

Redakce jejich jména zná, ale s ohledem na citlivý případ je nezveřejní.

Podle blízko žijících sousedů se v domě často střídali podnájemníci. Že by tu žilo tak malé dítě, však jeden z blízkých sousedů nezaregistroval, v místě prý vídal přibližně čtrnáctiletého chlapce. Jiná sousedka zase řekla, že v domě a kolem něj vídala spíše muže. „Podnájemníci se tady točili, takže jsme je neznali. Majitele ano, bydlí tady od mala, chodili jsme spolu do školy. Je to slušný kluk," řekl soused.

Na místě tragédie jsou od pondělního večera kriminalisté.