Vandal se podle zjištění policie činil zřejmě v noci ze soboty 21. na neděli 22. května. "Posprejoval dva vagony osobního vlaku, který byl v té době odstaven na vedlejší koleji. Barevnými spreji upravil vzhled odstavené vlakové soupravy téměř k nepoznání," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Na oknech a spodní části vagonu kdosi vyobrazil zelenou, bílou, červenou a černou barvou různé nápisy a obrazce. Způsobená škoda je odhadnuta na více než 50 tisíc korun.

"Na sprejerství trestní zákon pamatuje v § 228 - poškození cizí věci, kde je uvedeno, že kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok," upozornila policejní mluvčí a zároveň požádala o pomoc případné svědky. Kdo by mohl policii přivést na stopu nezvanému umělci, může se obrátit na nejbližší policejní služebnu nebo zavolat na tísňovou linku 158.

Sprejer si vyhlédl soupravu u vlakového nádraží v Polepech
Nezvaný umělec si u Polep vyhlédl vlak. Policie po sprejerovi pátrá

Podobné pátrání už policie na Litoměřicku prováděla například letos v březnu. Tehdy si sprejer vyhlédl rovněž odstavený vlak u Polep. A totéž vandalství řešila i na začátku února v Roudnici nad Labem.