Soudkyně Michala Dvořáková dnes plánovala provést důkazy vztahující se k příčinám sesuvu, ale pokud by byl nárok promlčen, nebylo by je potřeba provádět vůbec. Stranám proto dala možnost, aby se k problému vyjádřily písemně a jednání odročila na 20. února.
Podle Sedláčka stát podal žalobu až poté, co skončila subjektivní dvouletá promlčecí lhůta.

"ŘSD i SŽDC měly informace, které jim umožňovaly vyhodnotit, kdo je viníkem sesuvu," řekl Sedláček.

Podle zástupců státu Sedláček od minulého jednání změnil názor, chtějí se k tvrzení vyjádřit písemně. "S tím názorem jsme přišli v okamžiku, kdy jsme získali podklady, které oba dva žalobci založili do trestního spisu," uvedl ale Sedláček.

Žalobou se obvodní soud začal zabývat už v srpnu, tehdy ale jednání odročil kvůli státu, který navrhl, aby se k řízení připojili další účastníci, konkrétně projektant a zhotovitel stavby. Ani jeden ze subjektů se však k řízení připojit nechtěl.

Sesuv zavalil na počátku června 2013 rozestavěný úsek dálnice na Litoměřicku v délce asi 200 metrů a poškodil i nedalekou železniční trať. ŘSD chce 797 milionů korun, SŽDC žádá dalších 240 milionů. Stát v žalobě vychází ze znaleckého posudku Vysokého učení technického v Brně, který označil za zásadního viníka kamenolom. Společnost Kámen Zbraslav má zase k dispozici posudky, podle kterých byl zával způsoben vlivem nevhodného umístění stavby a také vlivem počasí.

Poslední chybějící část dálnice z Prahy do Ústí nad Labem se řidičům otevřela loni v prosinci s omezením přes České středohoří, nyní je dálnice průjezdná ve všech čtyřech pruzích. Omezení by se ale na dálnici měla vrátit příští rok na jaře, kdy silničáři plánují zpevňovat podloží. Stavba 92 km dlouhé dálnice D8 trvala více než 32 let.