„Zadržený muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“ popsal krajský policejní mluvčí Daniel Vítek. Za to Stanislavu N. hrozí až 18 let vězení.

Soud uvalení vazby zdůvodnil tím, že chce zamezit opakování, eventuálně dokonání trestné činnosti, za kterou je muž stíhán. A také ovlivňování svědků. „Bude vyslechnuta celá rodina i sousedé,“ vysvětlila předsedkyně soudu Halka Lacinová.

Policie vyšetřovala v pondělí okolnosti nedělní střelby na statku v Bohušovicích nad Ohří
Střelba na statku, pro zraněnou letěl vrtulník. V pozadí je spor o dědictví

Záchranáři v neděli ošetřovali dva lidi. Se zraněnou ženou letěl vrtulník do pražského traumacentra. Podle informací Deníku šlo o snachu střelce. Mezi místními nebylo tajemstvím, že se její muž s jeho otcem přeli o farmu a další nemovitosti. Stanislav N. je na syna původně přepsal, pak se jich bez úspěchu soudně domáhal zpět, prý kvůli nevhodnému chování potomka.

Před zasedáním řekl obviněný muž na chodbě litoměřického soudu přítomným novinářům: „Nebudu to komentovat, nezlobte se. Nechci se k tomu vracet.“ Byla tady také jeho manželka. „Jako rodina jsme v hrozném stavu. Nechci se k tomu, co se stalo, vyjadřovat. Abych neublížila synovi. Je bezvadný, ale bezohledný h.… l,“ dodala s pláčem.