Zločinu se měl dopustit loni v lednu v hotelu na Litoměřicku při schůzce s přítelkyní. V pokoji se podle obžaloby hádal a držel za bundu o 10 let mladšího milenčina manžela, který na schůzku neočekávaně přišel také. Načež mu Závada měl k břichu přiložit pistoli a jednou vystřelil. „Jen náhodou nedošlo k poranění životně důležitých orgánů,“ uvedl žalobce Vladimír Jan.

Se závažným poraněním se poškozený musel léčit po dobu šesti týdnů, pojišťovnu to stálo skoro 300 tisíc korun. Nejen že trpí trvalými fyzickými zdravotními následky. Do dnešní doby má podle žalobce také posttraumatickou stresovou poruchu včetně poruch spánku, soustředění a poklesů nálady. Kvůli tomu požaduje po Závadovi více než dva miliony korun odškodného.

Teleskopický manipulátor. Ilustrační foto.
Zloděj s duší kluka. Ukradl stroj za dva miliony, pak si s ním v lese hrál

Obžalovaný neprohlásil vinu ani se o vině a trestu nehodlal dohodnout se státním zástupcem. „Necítím se vinen ve smyslu obžaloby,“ vysvětlil Závada. Podle jeho tvrzení na poškozeného nemířil a rána vyšla nejspíš náhodou při potyčce, při níž měl postřelený výraznou převahu. Zbraň měl u sebe obžalovaný legálně.

Soud po výslechu obžalovaného líčení odročil, příště mají vypovídat svědci a znalci.