Přihlédl však k tomu, že analýza nalezené látky mohla vykázat až padesátiprocentní odchylku od jejího skutečného množství. Proto také navrhovaný dvouletý podmíněný trest provozovateli zoocentra v Srdově na Úštěcku snížil.

Podle obžaloby měl jedem otrávit volavku, kunu a straku. „Nemáme k dispozici nic než úvahy svědků, které činnost neprokazují,“ nesouhlasil Nedvěd. V jejich tvrzeních byly podle něj rozpory a některé údajné skutky mohou být už promlčeny.

Preparátor ze Srdova Michal Fišer u soudu. Obžalovaný byl z trávení zvířat zakázaným jedem karbofuranem a nedovoleného ozbrojování.
Soud slyšel závěrečné řeči. O údajném traviči zvířat rozhodne v pondělí

I obžaloby z dalších přečinů – utrápení kotěte, zanedbání péče o umírajícího bobra a nelegálního držení narkotizační pušky – soud preparátora zprostil. O nezákonném vlastnictví samonabíjecí zbraně nechá rozhodnout městský úřad jako o přestupku.

Pondělní rozhodnutí je nepravomocné, strany si nechaly čas na podání odvolání ke krajskému soudu. Samotný preparátor měl však po skončení hlavního líčení, táhnoucího se od začátku roku, jasno. „Trvám na neodbornosti, až diletantnosti vyjádření Státního veterinárního ústavu o tom, že jsem měl karbofuran. Látku, kterou mi policie našla při domovní prohlídce, dál kupuji. Jde ovšem ve skutečnosti o legální seibokal,“ stojí si za svým Fišer.

Před litoměřickým soudem opět stojí Michal Fišer ze Srdova, kterého policie obvinila, že otrávil volavku zakázaným jedem karbofuranem.
Chemik u soudu: Preparátor přechovával jedovatý karbofuran

Odvolat se preparátor míní i přesto, že mu šlo hlavně o zproštění obžaloby z otrávení zvířat. Právě to nejvíc nabourávalo pověst jejich ochránce a zachránce a také zasáhlo jeho podnikání.

Přestože o něm svědčila, zproštění viny z otrávení zvířat očekávala preparátorova expartnerka. „Jsem ale spokojená, že soud uznal aspoň to, že karbofuran ve své dílně měl,“ dodala Markéta Zichová.

Více čtěte v úterním tištěném Litoměřickém deníku.

U litoměřického soudu stojí opět preparátor a majitel malého zooparku v Srdově na Úštěcku.
Obžalovaného preparátora se zastali ochranáři přírody