Státní zástupkyně Věra Šípalová rekapitulovala obvinění. Bylo to hned na několik paragrafů. „Pohlavně zneužil dítě mladší 15 let, sváděl ho k pohlavnímu styku, ohrozil jeho výchovu a vyráběl a přechovával dětskou pornografii,“ uvedla Šípalová. Za zločin pohlavního zneužití by 66letý muž mohl dostat až osm let vězení.

Romskou rodinu dívky z Chomutova znal 10 let. Loni mělo děvče samozvanému odborníkovi ukázat přirození dobrovolně na důkaz, že je panna, a kvůli „vyšetření“. Medicínu prý znal díky samostudiu. „Otec od mých osmi let jen ležel. Pomáhal jsem s ním matce. Od té doby jsem si četl o nemocích. Gynekologem jsem byl své ženě,“ tvrdil.

Připustil, že dívku fotil. „Nijak jsem ale se snímky nenakládal, nezneužil jsem je,“ řekl. Foťák na stropě namířený na zadní sedačku měl prý ve svém volkswagenu proto, že za sex jinak běžně platil prostitutkám a chtěl mít důkazy, že je neznásilnil.

Prý se mu líbí malé a hubené dívky. „Říkala, že jí je 15 let. Vypadala dospěle podle těla i oblečení,“ řekl o své oběti Němec. V autě se mu za odměnu svlékla, roztáhla nohy a nechala se fotit. Trvalo to prý několik minut, pak jeli zpět k domovu. Jeho ředitelka Ivana Pettrichová uvedla, že dívka je tam od roku 2017.

Dívka se prý sama pochlubila

Jedna z vychovatelek měla podezření, že dívka měla sex za peníze. Prý se tím i chlubila. Pettrichová o tom informovala policii, tak se případ dostal před soud.

„Jedno děvče si přes Messenger s mužem domluvilo sex za peníze, pak nechtělo. Ona a další dívky k tomu přesvědčily oběť,“ uvedla ředitelka dětského domova. „Je hodná, velmi dětská, bez problémů s chováním, s trochu nižším intelektem,“ popsala ředitelka oběť.

O sexu jsou prý dívky z domova a tamní školy poučeny. „Nechápe, co se stalo, nijak ji to nezměnilo,“ doplnila Pettrichová. Rodina oběti v domově není neznámá, předtím tu byli i dívčini starší sourozenci.

Hlavní líčení bylo odročeno na květen kvůli slyšení dalších svědků a znalce.