„Osmdesátiletá seniorka neprokoukla lest protřelého podvodníka, který se nechal v pátek dopoledne pozvat do jejího bytu v Litoměřicích,“ informovala Alena Romová, mluvčí litoměřické policie.

Pod záminkou, že jde zkontrolovat elektrické spotřebiče, ho důchodkyně pustila dovnitř.

Muž využil její důvěry a předváděl kontrolu lednice. Po prověrce její funkčnosti přesvědčil ženu o nutnosti pořízení nového elektrického spotřebiče.

„Muž jí slíbil, že jí ještě týž den opatří novou lednici a seniorka mu dala 5 000 Kč. Po jeho odchodu však zjistila, že jí chybí peněženka s doklady a dalšími 2 700 Kč. Falešného opraváře elektrospotřebičů se už nedočkala, protože ledničku ve stanoveném termínu nedodal,“ dodává Alena Romová.

Tím však zloději v uplynulých dnech neskončili. V sobotu odpoledne využili důvěřivosti starých manželů (87 a 88 let) dva pachatelé.

„Zatímco neznámý muž odpoutával pozornost manželů tím, že jim odveze starý sběr, druhý pachatel vnikl do domu, kde jim ukradl 2 550 Kč. Na krádež senioři přišli po odchodu falešného sběratele starého železa,“ uvedla policejní mluvčí.

Policie vyzývá seniory k ostražitosti. „V žádném případě si nepouštějte do svých bytů a domů cizí osoby. Z důvěryhodných lidí se totiž mohou vyklubat zloději a podvodníci. Pokud nečekáte žádnou návštěvu ani kontrolu zařízení v bytě, nenechte se oklamat. V případě podezření ihned volejte policii,“ upozorňuje Alena Romová.