Stalo se to v litoměřické nemocnici, se kterou se následně  Bečka soudil. Soud ve středu vynesl ve věci rozsudek. Soudkyně Daniela Liscová Bečkovi žádné odškodné nepřiznala. Naopak. Musí zaplatit soudní výdaje nejen za svou osobu, ale také čtvrtinu soudních výdajů žalované nemocnici.

„Nevíme zatím, kolik to bude peněz. To dokážeme určit až po doručení rozsudku," sdělil právní zástupce Městské nemocnice Litoměřice.

Roman Bečka dává manželčinu smrt za vinu právě nemocnici v Litoměřicích. Proto po ní požadoval odškodné ve výši 960 tisíc korun plus příslušenství.

„Chtěl jsem jen to, na co mám ze zákona nárok. Mám tři syny. Pro každého jsem požadoval 240 tisíc," uvedl Bečka.

Ten musí za svou žalobu zaplatit 32 412 korun. To je čtvrtina z částky 129 650 Kč, kterou soud vyčíslil jako celkové výdaje vzniklé z procesu. Nebyl totiž jediným žalujícím. Vedle něho žalobu podali právě jeho tři synové. Protože však nejsou zletilí, výdaje soudu platit nemusí. „Vůbec nevím, kde na to vezmu, ani kolik peněz po mě bude chtít nemocnice. Jsem bez práce. Snad se ze mne nestane bezdomovec," řekl Bečka.

Rozsudek okresního soudu v Litoměřicích zněl jasně. Žaloba nebyla důvodná, proto se zamítá. „Žalovaný neporušil žádnou právní povinnost. To doložily i znalecké posudky soudního lékařství, gynekologie a porodnictví," přednesla soudkyně Liscová.

Rodička Vendula Bečková zemřela lékařům pod rukama v noci z 21. na 22. března 2008 při svém třetím porodu, který byl veden císařským řezem. Příčinou smrti byla embolie plodovou vodou. Roman Bečka se však domnívá, že smrt zapříčinila chyba lékařského personálu. Proto od nemocnice požadoval odškodné.

Několik znaleckých posudků však dalo zapravdu nemocnici a vinu v postupu lékařů neshledalo. Zajímavý byl však pitevní protokol, který hovořil o tom, že nemocnice k pitvě nedodala celou dělohu, ale pouze její část. Poškozený kus byl uříznutý. Posudek odhalil, že děloha byla roztržená, dojít mělo také k proříznutí cévy. Výsledná zpráva však nemocnici vinnou ze smrti neshledává.