Několik policejních hlídek včetně policistů na motocyklech kontrolovalo řidiče téměř na všech důležitých komunikacích v okrese. V sobotu dopoledne se soustředily hlavně na rychlost na silnici 1/15 z Lovosic do Mostu v obci Jenčice.

Výsledky jejich měření potvrdily, že řidiči tu jezdí opravdu hodně rychle. „Za dvě hodiny jsme udělili patnáct pokut za rychlost a je tu i jeden rekordman s vozidlem Lancia, kterému jsme naměřili rychlost v obci sto pět kilometrů v hodině,“ říká dopravní policista obsluhující radar.

„Asi jsem jel rychle, nevím jak, ale máte to natočený,“ řekl nejistě řidič rekordman s registrační značkou ze středních Čech. Poté se přesvědčil, že jel skutečně rychle a policistům se omluvil. „Ve správním řízení přijde tento řidič zřejmě o řidičák, sto pět v obci je opravdu hazard,“ komentoval přestupek jeden z dopravních policistů.

Večer zahájili policisté akci, při které bylo nasazeno devět policistů z dopravního inspektorátu z Litoměřic, dva příslušníci obvodního oddělení PČR Lovosice a strážník z Třebenic. Účastnilo se jí také třináct policistů ze školy v Teplicích.

„Kontrolováno bylo osmdesát vozidel, z nich osmnáct řidičů spáchalo nějaký přestupek. Na pokutách zaplatili 8900 korun. Jeden řidič byl pod vlivem návykové látky a další se dopustil maření výkonu úředního rozhodnutí,“ zhodnotil akci Jaromír Galia, vedoucí dopravního inspektorátu PČR Litoměřice.

„Řidiči platili pokuty převážně za technický stav vozidel a nebo nebyli připoutáni bezpečnostními pásy,“ upřesnil dále Galia.

Policisté se během víkendu zaměřili i na cyklisty, těm udělili pouze jednu pokutu. „Další podobné akce již plánujeme, a to nejen na víkendy,“ upozorňuje šéf litoměřických dopraváků neukázněné řidiče.