Hlavní líčení začalo letos na začátku roku a pokračovalo do  dubna. Od té doby se kauza nijak neposunula. „Aktuální situace je taková, že hlavní líčení je nařízeno na konec září. Začalo to někdy v únoru, pak proběhla asi dvě líčení a od té doby nic," řekl lounský státní zástupce Radim Dragoun, který má případ soudce Knotka na starosti. „Naposledy se odročovalo kvůli obhájcům obžalovaných, neboť mají jiné trestní kauzy. A pokud máte pět obžalovaných, je nutné vše sladit tak, aby se všichni obhájci mohli dostavit."

Kauza je zamotanější i kvůli napadnutí klíčových důkazů, tedy policejních odposlechů. „Obhájci obžalovaných namítají, že odposlechy nelze brát jako důkaz. To je na posouzení soudu, aby zhodnotil, zda je to důkaz, či nikoliv. Osobně se domnívám, že ten důkaz byl proveden zcela zákonně," konstatoval žalobce Radim Dragoun. „Není důvod odposlechy jako důkaz odmítnout."

A právě nahrávky pořizované mezi červnem a říjnem 2011 jsou korunními důkazy, které dovolily Josefa Knotka obvinit a posléze obžalovat hned z pěti různých skutků. 
V jeho případě jde o zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a podplácení.

Případ Knotek je zajímavý 
i kvůli tomu, že odhaluje zákulisí politiky a byznysu na Litoměřicku. K soudu by měl zamířit jako svědek i Lukáš Friedrich, sociální demokrat z Budyně nad Ohří, který figuroval v případu přelepování volebních plakátů litoměřické ČSSD na podzim 2010. Právě tento případ je u bývalého soudce Knotka považován za nejvážnější. Prostředníkem údajného úplatku byl Michal Motejl z Lovosic.