Mezi letošním červencem a zářím došlo převážně na území Litoměřic, Lovosic a také v okolí těchto měst k sérii vloupání do domů a jiných objektů, při kterých se pachatelé kromě jiných věcí zaměřili také na jízdní kola a elektro koloběžky.

V září se policistům na základě získaných důkazů podařilo postupně zadržet tři podezřelé muže ve věku 44, 47 a 56 let. V rámci vyšetřování této majetkové trestné činnosti policisté mimo jiné vypátrali i pánské jízdní kolo značky GENESIS Impact 3.8 černé barvy se zeleno - modrými doplňky a pánské jízdní kolo zn. PELLS Ridelight bílé barvy, ale zatím se nepodařilo najít jejich původní majitele.

Dopravní nehoda, ilustrační foto.
Nehody na severu Čech: Nejvíce lidí zemřelo na Litoměřicku

"Všichni tři podezřelí mají bohatou trestní minulost a pohybovali se nejen v okrese Litoměřice, ale i po značné části Ústeckého kraje. Je tedy pravděpodobné, že zajištěná jízdní kola mohou pocházet z trestné činnosti a mohla být ukradena i mimo území Litoměřicka. V žádném z případů, které prověřujeme, ale tato kola zatím nefigurují jako odcizená," řekl tiskový mluvčí policie Daniel Vítek.

Proto policie žádá občany, kteří postrádají své kolo, případně ho poznali na fotografiích a znají majitele, aby se přihlásili na kriminální policii v Litoměřicích. Kontaktovat mohou poručíka Petra Noska na telefonních číslech 974 436 355 a 702141438, nebo poručíka Luboše Merenuse na telefonních číslech 974 436 461 a 606 100 965.