„6. listopadu skončil v rukou litoměřických kriminalistů 40letý muž z Úštěku, který se také zabýval od března do srpna tohoto roku distribucí pervitinu a marihuany. I tento muž je podezřelý z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, jeho vyšetřování probíhá na svobodě," informovala Pavla Kofrová, mluvčí litoměřické policie.

První letošní případ z Úštěku je hned z ledna. Koncem tohoto měsíce se podařilo odhalit pěstírnu konopí v bývalé sušárně chmele přímo v centru města Úštěk. „Na místě bylo zajištěno okolo 1 tisíce vzrostlých rostlin, které byly těsně před sklizní. Hodnota zajištěných rostlin byla odhadnuta na 4 miliony korun a hodnota technologického zařízení na 2 miliony korun," uvedla mluvčí.

V září pak policisté dopadli dva pěstitele marihuany. V Levíně u 37letého muže našli kriminalisté 44 vzrostlých rostlin konopí a okolo 300 usušených rostlin připravených k prodeji.Další pěstitel naa svém poli u obce Dolní Vysoké vypěstoval 161 vzrostlých rostlin. Jednalo se o 54letého muže z Ústí nad Labem. Při domovní prohlídce u dotyčného nalezli kriminalisté zařízení na pěstování sazenic, rostlinné hnojivo a usušené části rostlin konopí.

Čtyři měsíce pak kriminalisté pracovali na důkazech pro obvinění 34letého muže z Úštěku. „Ten od června 2011 do září 2012 v Úštěku neoprávněně nabízel, prodával, nebo jako protislužbu poskytoval několika osobám psychotropní látku metamfetamin, známou též pod názvem pervitin, a omamnou látku marihuanu," dodala Pavla Kofrová.