Do hledání se zapojili muži z obvodního oddělení Policie ČR Lovosice, čížkovický strážník Milan Pova, třebenický strážník Tomáš Rotbauer, policejní psovod z Litoměřic a záchranáři z Liberecké záchranné brigády, ale i lidé ze vsi.

Krátce po desáté hodině byl do akce nasazen také vrtulník s termovizí.

Muž odešel z domu ve středu v noci
„Od středeční noci je pohřešován 67letý muž z Čížkovic, Jiráskovy ulice. Z místa bydliště odešel neznámo kam a do současné doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Pohřešovaný muž je 160 cm vysoký a má štíhlou postavu. Žádným vážným onemocněním netrpí. Nemá u sebe žádné doklady, klíče ani mobilní telefon,“ informovala ve čtvrtek odpoledne mluvčí litoměřické policie Alena Romová.

Podle informací Deníku odešel muž z domu v noci. Jako poslední ho viděla manželka, když šli kolem 11. hodiny večer spát. Ráno, když se v 5:30 hodin vzbudila, zjistila, že už doma není. Oznámila to policii a ta zahájila pátrání.

Našli jej večer mrtvého u hřbitova
Pohřešovaný muž byl nakonec nalezen pátrací skupinou ve čtvrtek večer po 19. hodině. Podle informací přímo z terénu jej pátrači našli jen několik metrů od místního hřbitova, podle prvotního ohledání šlo o sebevraždu.

Muž se oběsil na stromě nedaleko místa, kde se ráno rozbíhala pátrací akce do které se zapojilo několik policistů, dva strážníci a policejní vrtulník. Na místo se ve čtvrtek večer dostavila výjezdová skupina kriminalitů z Litoměřic, místo tragédie ohledávají. Příčinu a okolnosti smrti podle policistů určí pitva. Tělo muže našel pes Kristýny Schnáblové ze záchranné skupiny K9 z Prahy, která společně se členy záchranné brigády z Liberce a plicejním psovodem Jaroslavem Ebelem prohlédavala okolí obce od odpoledních hodin.

Autoři: Karel Pech, Zdeňka Studená