K pokusu o zločin došlo v úterý 21. července krátce po deváté hodině večer. 24 a 20letí muži se vypravili k rodinnému domu, v kterém se domnívali, že má být větší obnos peněz. Jejich 27letý komplic a hlavní organizátor na místě nebyl a akci pouze řídil.

„Nejdříve museli překonat oplocení domu. Pod smyšlenou legendou, že jsou policisté, zavolali poškozenému a chtěli ho vylákat ven. Na akci byli velmi dobře připraveni. Ozbrojeni byli plynovými pistolemi a boxery. Rovněž si opatřili stahovací pásky a maskování obličeje,“ popsala situaci policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Auto doslova proletělo přejezd v Žitenické ulici
VIDEO: Auto proletělo závorami na přejezdu v Litoměřicích, pak havarovalo

Plán se ale nezdařil, obyvatel domu si, zřejmě díky náhodě, lupičů všiml. Ti se zalekli a svůj čin nedokončili. Na pozemku domu pak poškozený s pomocí dalších osob zadržel 24letého muže a předal ho do rukou přivolané policie. Mladší komplic stihl utéct.

Ne ale na dlouho. Kriminalisté hned druhý den zadrželi další dva pachatele. „Zadržení při výslechu a pod tíhou důkazů uvedli, že připravovali loupež,“ uvedla mluvčí Hyšplerová s tím, že trojice čelí stíhání pro trestný čin loupeže ve fázi přípravy, za což jim hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let. Všichni obvinění skončili ve vazbě.