Výhodný nákup on-line se nevyplatil na začátku června 37letému muži z Roudnicka. „Objednal si prostřednictvím internetového obchodu dvoje značkové boty. Obuv byla ve slevě za výhodnou cenu. Když zásilku převzal a otevřel, zjistil, že v krabici se nachází zcela jiná obuv a podstatně nižší kvality a hodnoty. Škodu vyčíslil na dva tisíce korun," přiblížila policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Lákavá cena v internetovém obchodě zaujala v červnu také dalšího muže z Roudnicka. Tentokrát si 39letý zákazník vyhlédl značkovou mikinu a bundu. Převzal je na výdejním místě. „Po rozbalení zásilky zjistil, že mu bylo zasláno zcela jiné neznačkové zboží neodpovídající kvality a ceny," konstatovala policejní mluvčí a přidala další případ s totožným scénářem. Obětí podvodu se tentokrát stal 53letý muž z Lovosic. Ten škodu vyčíslil na tři tisíce korun. 

Po neznámých prodejcích nyní policisté pátrají.

„Pokud nakupujete přes internet, buďte obezřetní! Anonymita nahrává podvodníkům, nikdy nevíte, kdo je na druhé straně monitoru. Vybírejte si prověřené obchody. Výhodně nižší cena proti normálu je podezřelá. Buďte při nákupu přes internet velice obezřetní a ověřte si na internetu spolehlivost a recenzi prodejce. Nikdy neplaťte celou částku předem!“ shrnuje základní pravidla mluvčí Kofrová.