„Mohu potvrdit, že v nočních hodinách došlo k přepadení benzinové čerpací stanice na D8 u Siřejovic,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Podle našich informací k přepadení došlo ve čtvrtek 10. října zhruba ve tři hodiny ráno. Mělo se jednat o jednoho muže s blíže nespecifikovanou zbraní. Událost se naštěstí obešla bez zranění. Informace o výši škody zatím policie nesdělila.

Jiří Veselý u soudu v Litoměřicích
Mladík dostal za přepadení čerpací stanice v Lovosicích tři roky vězení

O dojmy z dění na pumpě krátce po přepadení se na Facebooku dálnice D8 podělil Daniel Neviďanský. „Já jsem tam zastavil dvě minuty poté, co se to stalo. Šel sem koupit cíga a pumpařky tam brečely a nechtěly otevřít dveře,“ uvedl uživatel sociální sítě.

V současnosti policie po pachateli pátrá. „Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebudeme sdělovat další podrobnosti,“ doplnila Kofrová.

Čerpací stanice společnosti Benzina u Siřejovic je typická moderní zastávka, kde zastavuje mnoho řidičů i na kávu a něco k snědku. Venku mají krásný výhled na královnu Českého středohoří Milešovku i Hazmburk. Na pumpě jsou nainstalovány bezpečnostní kamery. Na přilehlém dálničním parkovišti řidiči odstavují nákladní vozy, v bezprostřední blízkosti je rychlé občerstvení společnosti McDonald. Naproti stojí ještě vytíženější pumpa společnosti OMV.

Nehoda pod viaduktem v Žalhosticích
Nákladní auta se srazila pod viaduktem v Žalhosticích

Vedoucí siřejovické stanice nechtěl ve čtvrtek dopoledne přepadení komentovat. „Nemůžu podávat žádné informace, jsem jenom nájemce, ctím značku Benzina,“ vysvětlil Karel Seifert a odkázal na mluvčího společnosti, od níž si pumpu pronajímá. Na žádost Deníku se nakonec vyjádřil mluvčí skupiny Unipetrol, pod níž Benzina spadá. „Ihned po přepadení jsme kontaktovali Policii České republiky, která incident v této chvíli řeší,“ uvedl Pavel Kaidl. Potvrdil, že nikdo nebyl zraněn a díky nastaveným bezpečnostním opatřením nedošlo k větším majetkovým škodám. „Provoz stanice byl obnoven v ranních hodinách. Více informací vzhledem k probíhajícímu šetření poskytovat nemůžeme,“ doplnil Kaidl.

K přepadení benzinky došlo jen několik hodin poté, co v Litoměřicích dostal trest tří let nepodmíněně pachatel loupeže na jiné, lovosické benzince zkraje letošního února. Verdikt je zatím nepravomocný, obhajoba si ponechala lhůtu pro případné odvolání. Předseda Okresního soudu v Litoměřicích Miroslav Kureš v komentáři středečního rozsudku připomněl, že společnost považuje loupež za jeden z nejzávažnějších a nejškodlivějších trestných činů s tím, že řada podobných činů na benzinkách končí tragicky.