Mladý muž v období od listopadu 2013 do měsíce dubna 2014 vnikl násilným způsobem do několika rodinných domů na Litoměřicku, v jednom případě ho zlákalo také zaparkované osobní vozidlo a za použití násilí vnikl do jedné z rekreačních chat na Ústecku.

V některých případech mu vloupání usnadnili poškození tím, že např. nechali okno zajištěné pouze sítí proti hmyzu či otevřenou vstupní branku na zahradu domu. Kořistí obviněného byly předměty, které mohl následně zpeněžit. Celková škoda byla vyčíslena na více než 100 tisíc korun a trestní stíhání obviněného bylo vedeno na svobodě.

Mladík však v nezákonném jednání pokračoval. Vnikl násilným způsobem do sklepa jednoho litoměřického domu a odcizil zde uložené věci za více než 50 tisíc korun. Dále v polovině měsíce června vnikl neuzamčenými vchodovými dveřmi do chodby rodinného domu v Litoměřicích.

Odcizil zde nalezené cennosti včetně klíčů od vozidla. Následně se zmocnil za pomoci odcizených klíčů vozidla zaparkovaného před domem. S ukradeným vozidlem poté havaroval a byl zadržen. Výše celkové škody je nyní vyčíslena na více než 300 tisíc korun.

Od policistů si Českolipan „vysloužil" obvinění pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněné užívání cizí věci a nyní je stíhán vazebně. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody v délce trvání od jednoho do pěti let.