Obžalobě čelí i soudní zapisovatelka Jiřina Šindelářová. Dále Antonín Kühn, Michal Motejl a Antonín Marčaník, kteří byli podle spisu se soudci v přátelském vztahu a upláceli je.

Soudce Knotek odmítl vypovídat. Jelínek řekl, že se nedopustil ničeho nezákonného.

Soud včera dopoledne četl výpověď Knotka z přípravného řízení, kterou Knotek označil za výpověď pod tlakem. „Nebyl jsem schopen se soustředit, nebylo mi dobře," řekl soudu. Jelínek vypověděl, že je přesvědčen, že trestní stíhání proti němu nebylo zahájeno zákonným způsobem.

Ohradil se také proti odposlechům v kanceláři Knotka, které označil za účelové a nezákonné. „Trvám na tom, že jsem se nedopustil ničeho protizákonného, odkazuji na svou výpověď v přípravném řízení a dál využívám svého práva a nebudu vypovídat," řekl soudu Jelínek.

Podle státního zástupce Radima Dragouna se oba soudci dopouštěli ovlivňování svých rozhodnutí, a to zejména ve vykonávacím řízení, například docházelo k posouvání termínů a v jednom případě mělo být manipulováno s důkazy. „Docházelo ve prospěch odsouzených k posunování termínů, aby například nemuseli nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody, či aby byl zkrácen trest zákazu řízení," řekl Dragoun.

Celkem je obžaloba podána pro pět skutků, dohromady šlo o vyplacené či přislíbené úplatky v řádech statisíců korun.

K zahájení hlavního líčení nedorazil obžalovaný Antonín Marčaník. Předseda senátu Theodor Petryšín vyloučil jeho případ k samostatnému projednávání. Hlavní líčení u jičínského soudu mělo začít již v únoru, jeho zahájení zpozdily omluvy a nedoručení předvolání.

Oběma obžalovaným soudcům v případě prokázání viny hrozí až desetileté vězení. Ministr spravedlnosti oba soudce předloni dočasně zprostil soudcovské funkce. Na soud nastoupila hloubková kontrola. Odhalila pochybení i u místopředsedkyně soudu Jany Márové, jež později sama rezignovala.