Přímo ve středu města a navíc kolem osmé večer došlo v Roudnici k pokusu o znásilnění. Po pachateli začala ihned pátrat policie. Antony křižující město neunikly v noci ze soboty na neděli 17. března asi nikomu, kdo se zde v tu dobu pohyboval. Mladého cizince policie dopadla v pondělí, je v cele a hrozí mu vazba.

Zadržení potvrdila policejní mluvčí Pavla Kofrová. „Litoměřickým kriminalistům se na základě intenzivní práce podařilo v pondělí vypátrat a zadržet mladého muže, který se v sobotu ve večerních hodinách v Roudnici nad Labem pokusil o znásilnění,“ uvedla. 23letý cizinec je obviněn z pokusu o znásilnění, hrozí mu až 10 let vězení.

K pokusu o znásilnění 16leté dívky a napadení její matky došlo po sobotní 20. hodině na zastávce autobusu číslo 3 na Karlově náměstí. „Dcera se vracela z akce v klášterním klubu, doprovázela kamaráda na autobus do Litoměřic,“ vylíčila napadená K. Z. „Dcera na mě čekala na zastávce. Když jsem tam dorazila, před ní klečel muž, ona byla v slzách. Odtáhla jsem ho od ní a následně dostala pěstí,“ řekla žena.

S pokračováním incidentu se svěřila i její dcera Kristýna. „Bránila jsem mamku, pěstí jsem dostala také. Pak se na zastávce seběhly ženy, které zavolaly záchranku a policii. Muž utekl směrem k mostu,“ popsala napadená 16letá dívka.

Kdyby prý Kristýnina maminka včas nezasáhla, mohlo dojít ke znásilnění dívky. „Neumělou angličtinou mi vyznával lásku, líbal mě, osahával, snažil se mi dostat pod bundu,“ vylíčila Kristýna. Muž prý nejevil známky opilosti.

Jeho záměr se mu naštěstí nepodařil, ženy ale nevyvázly bez zranění. „Po ráně pěstí jsem měla roztržené obočí,“ uvedla žena s tím, že její dcerou událost otřásla.

Šokoval nezájem okolí

Žena se do dnešního dne pozastavuje nad nezájmem okolí v momentu, když k incidentu došlo a její dcera volala o pomoc. „Kolem přešel muž a vůbec nereagoval,“ sdělila K. Z.

Zásah policistů během víkendové noci sledoval Ivo Nagy z roudnického Kebab House Samuel. „Chodili s fotkou mladého muže s nagelovanými vlasy po místních podnicích včetně toho našeho,“ řekl Nagy s tím, že má jít o Ukrajince nebo Rusa.

K pokusu o znásilnění došlo v lednu také v Litoměřicích. Ženu zde násilník napadl dokonce za bílého dne na rušné Dlouhé ulici. Útočil na asi 35letou maminku, která vezla kočárek s dcerkou. Jak poznamenala očitá svědkyně incidentu, která volala policii, na protější straně ulice chodili muži a podobně jako v případě víkendového roudnického pokusu o znásilnění nikdo z nich nezasáhl.

Litoměřický případ hodnotila jako mimořádný bezpečnostní rada města, která zasedala v únoru. „V současné době se pachatel nachází v péči psychiatrů. Diagnostikována u něj byla dosud neléčená duševní porucha,“ uvedla mluvčí města Eva Břeňová.