Ve druhé polovině března ho mladík srazil autem a ujel, aniž by mu poskytl pomoc. Za to mu hrozí až šest let ve vězení. Případ otřásl lidmi z Litoměřicka.

Policie potvrdila, že byl v úterý obviněn 19letý mladík z Lovosicka z trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. „Obviněný je trestně stíhán na svobodě a v případě soudem uznané viny mu hrozí až šestiletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová s tím, že okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Podle informací místních obyvatel prý řidič muže srazil, poté se v obci otočil a u místa střetu posbíral rozbité věci z auta, a aniž by poskytl zraněnému první pomoc, odjel na hlavní silnici směrem na Třebívlice.
Na silnici v obci Podsedice řidič srazil muže a ujel. Ten svým zraněním podlehl

Podle informaci Deníku jely ve vozidle kromě řidiče i další osoby. Policisté tuto skutečnost nechtěli komentovat s tím, že vyšetřování nehody nadále probíhá. Celá posádka vozidla by údajně měla pocházet z Čížkovic na Lovosicku.

K tragické dopravní nehodě došlo v neděli 24. března nad ránem v Podsedicích. „Ve 3.05 hodin jsme přijali na lince 158 oznámení o dopravní nehodě na silnici třetí třídy v obci Podsedice,“ vrátila se k události Kofrová. Řidič srazil za tmy chodce na silnici č. 23754 poblíž vjezdu na I/15 Most – Lovosice průjezdnou v obou směrech. Poté auto ujelo, aniž by posádka věc oznámila záchrance nebo policii či poskytla poškozenému první pomoc.

Řidič se vrátil sesbírat trosky

Podle informací místních obyvatel se řidič po srážce v obci otočil a u místa střetu posbíral rozbité věci z auta. Pak měl odjet na hlavní silnici směrem na Třebívlice.

Policie podle zbytku předního nárazníku identifikovala typ vozidla a vyhlásila po něm pátrání, a to i prostřednictvím našeho Deníku. Šlo o zn. Škoda Fabia I. řady staršího typu.

„Na objasnění tragické nehody litoměřičtí policisté pracovali intenzivně téměř 14 dní a prověřili několik desítek poznatků od občanů, kterým bychom tímto chtěli poděkovat za pomoc,“ doplnila Kofrová.

Americký astronaut Andrew Feustel se v rámci svého turné pro českou veřejnost zastaví v pondělí 8. dubna v Terezíně a předá zde řediteli Památníku Terezín kresbu Měsíční krajina, kterou vytvořil v roce 1942 v terezínském ghettu židovský chlapec Petr Ginz
Americký astronaut předal muzeu kresbu židovského chlapce, co byla ve vesmíru

Od nehod ujíždějí stovky řidičů

Řidičů, kteří ujedou od nehody, policie evidovala za uplynulý rok v kraji vyšší stovky. „Viníci by si měli uvědomit, že je jejich primární povinností poskytnout první pomoc účastníkům dopravních nehod a přivolat lékařskou pomoc,“ uvedl již dříve Jindřich Frič z Centra dopravního výzkumu.

Jaké následky má srážka auta s chodcem, popsal nedávno Deníku mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník. „Často končí těžkými zraněními, mnohdy i s trvalými následky. Jde o těžká poranění mozku, vážné zlomeniny a bohužel máme i případy z celého kraje končící smrtí,“ řekl Voleník.

Zastupitelství v Terezíně po komunálních volbách z října roku 2018
V Terezíně rezignují dva radní. Starosta v ní zůstal sám