I muži a ženy v uniformách se někdy opravdu od srdce zasmějí. I trestné činy totiž mohou být kuriózní a nemusí vždy končit jen tragicky. Tady jsou některé z bizardních případů, které se v roce 2009 staly policistům a strážníkům z Mostecka, Chomutovska a Lounska.

Šli močit do školy
Ke kuriózním situacím vyjížděli letos poměrně často strážníci Městské policie v Chomutově. Na pomoc si například hlídku strážníků v květnu zavolal ředitel Základní školy v Hornické ulici, který zamkl na záchodě dva podezřelé opilce. Záhy se ukázalo, že nejde o žádné zloděje, ale mladíky, kteří jen prostě potřebovali čůrat a nevěděli, kde by potřebu vykonali, proto zamířili na školní záchodky, které byly nejblíže.

Okradl ji při čůrání
Opravdu zvláštní chvíli si vybral ke krádeži v srpnu zloděj v Chomutově. Jednašedesátiletou ženu z Klášterce obral, když v noci na ulici čůrala. V tu chvíli si totiž odložila vedle sebe peněženku. Muž k ní rychle přiskočil a peníze sebral. Měl však smůlu, protože si neuvědomil, že krade před jednou z kamer, které monitorují město. Strážníci zloděje díky tomu za chvíli chytili a lup musel vrátit.

Servaly se o místo
Kuriózní rvačka se strhla v létě na Kamencovém jezeře v Chomutově. Do sebe se tady pustily dvě ženy. Důvodem k bitce byl spor o dobrá místa u vody. Holky se porvaly tak urputně, že tekla i krev. Od sebe je museli odtrhávat strážníci.

Sušil ponožky
Polikliniku se sušárnou si spletl na podzim v Chomutově jistý muž z Karlovarska. V čekárně plné nemocných si klidně sundal ponožky a sušil si je na topení. Překvapení občané zavolali strážníky, kteří se muži snažili vysvětlit, že tohle dělat nemůže a ze zdravotnického zařízení ho vykázali.

Kradl Spiderman
S neobvyklými případy se setkávají i státní policisté. V letošním roce měli třeba hned několik bizardních krádeží.
Na filmového hrdinu si hrál v srpnu 30letý lapka v Mostě. S maskou pavoučího muže Spidermana lezl po balkonech a v bytech pak kradl. Díky rychlé a duchapřítomné reakci jedné z okradených nájemnic se policejním hlídkám podařilo pavoučího muže chytit. V bundě pak u něj policisté skutečně našli schovanou masku spidermana.

Zmizel med
Kriminalisté se též někdy nestačí divit, co všechno dokáží zloději ukrást. Například z meziskladu v Přívozní ulici v Klášterci nad Ohří zmizelo 5 barelů medu, což bylo téměř 400 kilo této sladké pochoutky. Majitel tak přišel o med za 43 tisíc korun.

Šamponový maniak
Televizní reklamě zřejmě pro změnu podlehl 29letý zloděj v Mostě. Kradl totiž jen jednu značku šamponů propagující vlasy bez lupů. Pro tyto výrobky si chodil během února a března do jedné mostecké drogerie pravidelně. Celkem se mu podařilo odnést 60 šamponů, lup pak údajně prodával náhodným kolemjdoucím na ulici.

Popeláři byli v šoku
Svým očím nevěřili popeláři, když na konci jednoho z listopadových týdnů přijeli v Mostě vysypat velkoobjemové kontejnery.
Dvě železné vany, z nichž jedna váží téměř tunu, někdo ukradl. Zloděj si pro popelnice musel přijet minimálně avií s navijákem, aby je vůbec naložil. Zřejmě je dokonce odtáhl i s odpadky.

Vajíčkový fantom
Ze skladu na okraji Mostu v listopadu pro změnu odcizili čtyři muži těžko uvěřitelných 8 tisíc vajec. Dovnitř budovy se dostali dírou ve zdi, kterou si vybourali. Bedny s vajíčky pak postupně odváželi na kárce do blízkého bytu. Lup následně prodávali, něco si nechali pro sebe. Policisté při vyšetřování případu zjistili, že povedená čtveřice se do skladu vloupala hned třikrát a odnesla si potraviny za asi 80 tisíc korun, mimo vajíček třeba i oleje, majonézy či sýry.

Ukradli mu yorkšíra
V šoku byl pejskař, který si v září v Mostě šel nakoupit do Lidlu. Svého psa přivázal do prostoru k vozíkům, když se za pět minut vrátil, zvíře tam nebylo. Podle svědků yorkšíra sebrali dva muži. Jestli si tímto způsobem chtěli domů pořídit zadarmo čtyřnohého kamaráda nebo psa ukradli na kšeft, policie zatím nezjistila.

Bizardní útěky
Policisté a strážníci se v uplynulém roce setkali taky s několika kuriózními útěky pachatelů. Přes hodinu strávil v koruně stromu 28letý muž z Chomutovska, který ještě s mladším komplicem vykradl benzinku v Mostě. Zloděj se ve větvích ukrýval před policisty. Nakonec mu ale došly síly, na stromě se už neudržel a strážcům zákona spadl téměř do náruče.

Další 31letý zloděj se pokoušel z mosteckého supermarketu, kde v noci kradl, pro změnu odplazit. Nejdříve před policejní hlídkou prchal po nohou. Nevyšel mu ale skok ze střechy a zranil si nohu. I přes bolestivé zranění se doplazil několik metrů dál na parkoviště, kde chtěl tiše ležet, než policisté odjedou. Hlídka ho však po chvíli objevila.

V polovině dubna chtěl podobně zvláštním způsobem „vzít nohy na ramena“ 20letý mladík z Chomutovska – snažil se mosteckým městským strážníkům uplavat v řece Bílině.

Důvodem byl fakt, že řídil auto bez „papírů“. Mladík se nejprve rozhodl spasit útěkem, když zjistil, že strážníkům nezmizí, tak se vrhl do řeky a plaval na druhý břeh. Zřejmě však byla studená voda, a tak si nakonec svůj absurdní útěk rozmyslel a promočený se dobrovolně vydal do rukou policistů.

Ženu žrali červi
Ne všechny bizardní zásahy mužů v uniformách jsou ale jen úsměvné. Mezi jeden z nejkurióznější, ale zároveň bohužel i nejsmutnějších, patřil v roce 2009 případ, který se odehrál v srpnu v Jirkově. Strážníci tehdy přijeli na nádraží pomoci zraněné bezdomovkyni.

To co viděli, ale i otrlým mužům, zvyklým u bezdomovců na ledacos, vyrazilo dech. Žena měla na hlavě otevřenou ránu, kterou ji rozežírali červi. Těch bylo tolik, že když si sundala čepici, tak padali na zem. Z rány se linul hnilobný zápach. Z pohledu na zranění byla otřesena i lékařka, kterou hlídka na místo okamžitě zavolala.