Litoměřičtí policisté znovu varují před aktivitami podvodníků, kteří se vydávají za úředníky banky. V posledních dnech jim na stolech přistály další dva případy, kdy oběti přišly o desítky tisíc korun. 

Jednou z podvedených je 76letá žena z Litoměřicka. „Telefonicky ji kontaktoval neznámý muž, který jí pod zástěrkou napadení jejího bankovního účtu přiměl odeslat peníze do 'bezpečí'. Poškozená mu uvěřila a zadala ve svém bankovním účtu 5 příkazů, na základě kterých jí z účtu odešlo bezmála 100 tisíc korun,“ shrnula čerstvý případ policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Ilustrační foto
Podvodníci nově lákají na státní příspěvek. Žena z Litoměřic přišla o 150 tisíc

Obdobné oznámení přijali policisté od 44leté ženy z Litoměřic. Také ji oslovila prostřednictvím telefonu neznámá osoba, vydávající se zaměstnance banky. Na jejím účtu prý evidují podezřelé platby.

„Následně volající poškozené sdělil, že on sám bude kontaktovat bezpečnostního pracovníka banky. Další 'pracovník banky' se jí opravdu bezprostředně poté ozval a přiměl ji, aby odeslala své finanční prostředky na bezpečnostní účet, který pro ni založil,“ popsala policejní mluvčí a dodala, že důvěřivá žena odeslala dle instrukcí neznámého podvodníka na jím určený účet více než 40 tisíc korun. 

Oba tyto případy vyšetřují policisté s podezřením na spáchání trestného činu podvodu. 

Co radí policie

Nereagujte na telefonní hovory, SMS zprávy, e-maily, kde se vás někdo pokouší vmanipulovat do situace, že jsou vaše finanční prostředky v ohrožení a vy musíte udělat další kroky pro jejich záchranu. Kdyby byly vaše peníze v ohrožení, tak banka sama zareaguje a učiní další opatření. V případě pochybností vždy kontaktujte svou banku. Pokud vás shora naznačeným způsobem již někdo kontaktoval, neváhejte se rovněž obrátit na tísňovou linku Policie České republiky na čísle 158 a celou záležitost oznamte.

Mohlo by vás zajímat: Chlapec skočil pod vlak. Otec ho bil, škrtil i ohrožoval zbraní, tvrdí obžaloba

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín