„Ke zranění osob naštěstí nedošlo. V místě dopravní nehody provedla hlídka policistů u řidiče dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 2,23 promile. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Škoda je odhadnuta na více než 12 tisíc korun," shrnula Pavla Kofrová, mluvčí policie.

Jak dále uvedla, alkohol se podepsal pravděpodobně také na sobotní nehodě v obci Keblice, ke které došlo krátce po patnácté hodině.

Havárie měla obdobný scénář jako v předchozím případě. Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace a svým schopnostem a vyjel mimo komunikaci. Přední částí vozidla narazil do zděné zídky u rodinného domu.

„Ke zranění osob nedošlo a škoda je odhadnuta na 15 tisíc korun. Řidič při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 2,56 promile. Navíc se doznal, že v době nehody držel v ruce mobilní telefon, se kterým telefonoval. V obou uvedených případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky a příčiny a okolnosti havárií jsou předmětem dalšího šetření," uvedla policistka.