Třicetiletý muž z Litoměřic se pokusil na začátku listopadu ujet a následně utéct silniční hlídce poté, co se jej pokusila zastavit. Důvodem byly špatně fungující světla u jeho fabie. Původně běžná silniční kontrola se zvrtla v honičku a následný pokus o útěk. Muž totiž místo aby uposlechl signálů silniční hlídky šlápl na plyn a začal ujíždět.

„Zbrzdil jej však hustší provoz, proto se zřejmě rozhodl zastavit. Po vystoupení z vozidla se snažil hlídce utéct, kdy se pokoušel přeskočit přes oplocení přilehlého stavení. Svůj úmysl však nedokončil, neboť zděnou překážku se mu opakovaně nedařilo překonat a navíc ho v tomto jednání zastavil zasahující policista,“ uvedla mluvčí policie Pavla Kofrová v Týdeníku Policie.

Zdroj: Youtube

Nepovedený útěk muže se zákazem řízení Litoměřice  Zdroj: YouTube.com/Policie ČR

Po dopadení muže a následné kontrole se ukázalo, že muž má až do roku 2024 zákaz řízení všech motorových vozidel. „Pokud se prokáže, že muž o zákazu řízení věděl, bude ho čekat navíc obvinění z trestného činu maření úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dvouleté vězení,“ uvedla mluvčí Kofrová.