Automobil kontrolovali celníci u čerpací stanice na 44. kilometru dálnice D8 nedaleko Lovosic. "Krátce po 20. hodině si hlídka vytipovala a zastavila dodávkové vozidlo Mercedes Sprinter s bulharskou registrační značkou. Celníci podrobili vozidlo kontrole a nalezli pod provizorním spacím lůžkem papírovou krabici se 24 kartony, tedy 4 800 kusy cigaret různých značek. Krabičky byly opatřeny kromě obrázků o škodlivosti kouření i bulharskými tabákovými nálepkami," uvedl Jiří Nejedlý, mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Do důkladné kontroly dodávky se poté pustil služební pes Artuš. Specialista na vyhledávání tabáku a tabákových výrobků označil v kabině druhou řadu sedadel. "Nahlédnutím do větracího otvoru sedadla celníci zjistili přítomnost dalších krabiček. Po odšroubování zadní stěny sedadla vyndali z úkrytu dalších 10 kartonů, tedy dva tisíce kusů cigaret. Artuš označil také provizorní lůžko v nákladovém prostoru vozidla. Celníci objevili pod matrací dalších 32 kartonů, 6 400 kusů cigaret," popsal kontrolu Nejedlý a dodal, že v konečném součtu celníci odhalili v různých úkrytech vozidla 13 220 kusů cigaret Marlboro, Winston, Rothmans a dalších značek.

Vizualizace plánovaného přístaviště malých plavidel a stání pro osobní lodní dopravu u přívozu v Malých Žernosekách.
Labe plné přístavišť pro malá plavidla. Na Litoměřicku mají vyrůst další

K vlastnictví pašovaných cigaret se podle celníků přihlásil sedmadvacetiletý spolujezdec, který nebyl schopen předložit k odhaleným cigaretám žádné doklady. "Jelikož množství nalezených cigaret výrazně přesáhlo limit pro osobní spotřebu, který připouští směrnice Evropské unie, bylo odhalené kuřivo zajištěno a převezeno do celního skladu. Porušení předpisů bude dále řešeno ve správním řízení," uzavřel mluvčí Nejedlý.

Bez pokuty ale nevyvázl ani třicetiletý řidič dodávky. Ukázalo se totiž, že nemá zaplacenu dálniční známku. To ho bude stát 1 500 korun.