V prvním případě si celníci krátce před polednem vytipovali ke kontrole modrou dodávku s podvalníkem mířící na západ. Autem cestovali Rumuni, kterých se hlídka zeptala, zda nepřeváží cigarety, alkohol nebo další vybrané výrobky. Na to osádka odpověděla, že má dohromady pět kartonů cigaret s rumunskou tabákovou nálepkou pro vlastní spotřebu, kartony také celníkům řidič ukázal.

"Při provedené kontrole vozidla však celníci v dodávce nalezli dvě tašky obsahující papírové krabice. Po jejich otevření v nich objevili 300 krabiček cigaret značky Pall Mall s íránskou tabákovou nálepkou. Řidič uvedl, že oněch 6 000 kusů cigaret veze do Holandska pro jednoho známého," uvedl mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Jen o pár hodin později hlídka zkontrolovala projíždějící bílou dodávku rumunské imatrikulace s přívěsem, na kterém řidič převážel modré osobní auto značky Opel. Na dotaz, zda on převáží nějaké vybrané výrobky, řidič odpověděl, že spolu s dalšími čtyřmi cestujícími mají dohromady šest kartonů cigaret pro osobní potřebu. Ty také následně celníkům ukázal, kontrola auta žádné nezdaněné cigarety ani alkohol neodhalila.

Ilustrační foto.
Zloděje ve Štětí chytili policisté hned po činu. V domě kradl podruhé

Pozornosti celníků ale neuniklo ani osobní auto na podvalníku. Při kontrole kufru auta našli pod podlážkou místo rezervy ukryté cigarety. Šlo o 456 krabiček (9 120 kusů) cigaret značky Rothmans bez tabákových nálepek. Řidič hlídce sdělil, že o skrytých cigaretách nic neví a měl jen vozidlo přepravit do Belgie.

"V obou případech bylo u cigaret výrazně překročeno povolené limitní množství pro jejich přepravu, a jelikož řidiči zároveň nebyli schopni na výzvu celníků předložit jakékoli nabývací či přepravní doklady prokazující jejich zdanění, celníci cigarety zajistili. Únik na daních vyčíslili na bezmála 51 tisíc korun," informoval Nejedlý a dodal, že oba případy budou dále šetřeny ve správním řízení.