Neznámý zloděj využil nezamčených dveří od bytu, které neměly zvenčí kouli, ale kliku. „Bylo před třetí hodinou ráno, nemohla jsem usnout a najednou jsem slyšela vrzat dveře od bytu, které manžel zapomněl zamknout. Někdo začal škrtat zapalovačem, slyšela jsem šustit bundy na věšáku. Pak nám vlezl do pokoje, kde jsme spali,“ vypráví Miluška Kočí, kterou zloděj k smrti vyděsil.

„Stál nám nad hlavami, tak jsem se ani nehnula, jen jsem dloubala do spícího manžela. Pak ten člověk rozsvítil, rychle zhasl a utekl. Manžel už nikoho nedohonil, jen dveře od bytu byly dokořán,“ dodává maminka malého Matěje, který návštěvu zloděje také slyšel.

Bilanční tisková konference policie za rok 2017. Jako první v republice vyřešili litoměřičtí kriminalisté otravy zvířat karbofuranem. Na snímku Jaromír Galia a Helena Pšeničková.
Policisté bilancovali rok 2017: Žádná vražda, jedenáct mrtvých na silnicích

„Vzbudil ho průvan od otevřených dveří. Chtěl jít k nám, ale bál se toho, co slyšel. Teď se chudák bojí jít sám čůrat i za bílého dne,“ říká naštvaně jedna z vystrašených obyvatelek Velemína.

Podle místních může jít o člověka, který se v obci a jejím okolí pohybuje zhruba týden. Několik lidí ho přistihlo na svém pozemku, někteří ho viděli na zahradě a další rodinu zas vyděsil v noci dvakrát spuštěný alarm. V neděli před sedmou hodinou ráno se objevil i na místní benzinové stanici, kde obtěžoval obsluhu, po které se dožadoval, aby mu zavolala taxi do Teplic.

OKRADENÁ RODINA

Krátce předtím kdosi ještě vnikl do jednoho ze zdejších domů. Tady už byl zloděj úspěšný. Místní se domnívají, že šlo o tutéž osobu jako v předchozím případě.

„Měli jsme ten večer rodinnou oslavu, normálně zamykáme, ale tentokrát na to někdo z nás bohužel zapomněl. Už jsme všichni spali a zloděj klidně prolezl celý byt a šacoval bundy kousek od nás,“ popisuje okradený muž z Velemína.

Marihuana - Ilustrační fotografie.
Nejvíc narkomanů z okresu je v Roudnici nad Labem

Jemu a dalším účastníkům večírku zmizela finanční hotovost z peněženek a trezoru, notebook nebo také airsoftová zbraň. „Přítelkyni vzal peníze z peněženky, kterou měla v kabelce. Ta ležela jen kousek ode mě,“ kroutí nad drzostí zloděje nechápavě hlavou.

V tomto případě policie po pachateli pátrá. „Předešlá vloupání oznámená nemáme. V případě okradeného jsme oznámení přijali a probíhá prověřování,“ potvrdila policejní mluvčí Pavla Kofrová.