Vůz značky Mercedes Benz, který mířil ve směru ke státní hranici s Německem, si vytipovala hlídka celníků u benzinové stanice poblíž Lovosic.

Bulhaři pašovali cigarety, u Lovosic je objevili celníci.Zdroj: Celní úřad pro Ústecký kraj„Celníci podrobili vozidlo kontrole, při níž nalezli za sedadlem řidiče papírovou krabici a igelitovou tašku s celkem 20 kartony cigaret různých značek, například Davidoff, Rothmans, Dunhill a Winston s bulharskými tabákovými nálepkami. Jelikož toto množství odpovídalo zákonem stanovenému limitu kuřiva přepravovaného mezi členskými státy EU takzvaně pro osobní spotřebu, která je 800 kusů cigaret na osobu, bylo by doposud vše v pořádku,“ popsal mluvčí krajského Celního úřadu Jiří Nejedlý a doplnil, že celníci však byli při kontrole důkladní a objevili dalších 372 krabiček cigaret ukrytých pod sedadly řidiče i spolujezdce a ve skříňce s pojistkami.

V Litoměřicích mají bezdrátový CTG monitor.
Nastávající maminky v Litoměřicích dostaly dárek. V nemocnici je nový monitor

„Řidič nebyl na výzvu celníků schopen předložit k nalezeným tabákovým výrobkům žádné doklady prokazující jejich řádné nabytí a zdanění. Kuřivo tak celníci zajistili a převezli do celního skladu. Porušení předpisů bude dále řešeno ve správním řízení,“ uvedl Nejedlý.

Pašeráky cigaret odhalili celníci na dálnici D8 u tunelu Radejčín také v listopadu. Tehdy se jednalo o rumunskou dodávku, ve které našli téměř 9 tisíc kusů cigaret.