Ve voze se dále nacházel dětský kočárek, dětská autosedačka a další příslušenství. Situace se však otočila o 180 stupňů v závěru tohoto týdne. Policisté a třebenický strážník totiž dopadli zloděje, který má na svědomí také tuto krádež.

Domácí prohlídka u pachatele na sebe nenechala dlouho čekat. Výsledkem je nalezený automobil, který byl již navrácen původnímu majiteli.

„Ve čtvrtek skončil na Obvodním oddělení PČR Lovosice 27letý mladík, na kterého byl vydán příkaz k zadržení. Mladý muž byl podezřelý z trestného činu krádeže, ke které došlo na Štědrý den v Lovosicích. Z parkoviště u Billy ukradl zloděj automobil zn. Citroen Xsara Picasso a jeho majiteli překazil klid a pohodu, která k Vánocům patří,“ informovala o akci Alena Romová, mluvčí litoměřické policie. Jak dále upřesnila, v automobilu byla dětská autosedačka, dětský kočárek, doklady, klíče a korespondence.

Odcizený vůz včetně výše uvedených věcí měl hodnotu 171 000 Kč. Zadržený mladík, kterého policie z krádeže automobilu podezřívala, se doznal.
„V pátek byl muž obviněný z trestného činu krádeže. Automobil se dostal zpět k pravému majiteli. Ukradený vůz, který si mladík na Štědrý den nadělil, mu velkou radost ani užitek nepřinesl. Naopak majitel, který o automobil na Vánoce přišel, se může těšit z toho, že policie pachatele během několika dnů dopadla a auto mu vrátila zpět,“ dodává Alena Romová.

Zloděj byl zadržen ve čtvrtek při smíšené hlídce lovosických policistů a třebenického městského strážníka Tomáše Rotbauera. „Muže jsme zadrželi při dopravně bezpečnostní akci u Třebenic,“ upřesnil Tomáš Rotbauer.