V obci Předonín na Roudnicku došlo v úterý odpoledne k násilnému trestnému činu. Dva muži, kteří spolu popíjeli pivo v parku u zdejšího obchodu, se dostali do konfliktu a jeden z nich, místní bezdomovec, podřízl devětadvacetiletého D.P. z Předonína rozbitou lahví.

Díky včasnému zásahu jednoho ze zákazníků obchodu, který zastavil krvácení, je jeho zranění jen lehké.

Svědek incidentu, který si přišel do obchodu nakoupit a zdržel se s oběma muži na jedno pivo, rychle zareagoval a poskytl zraněnému první pomoc.

„Stala se jedna věc: Já jsem sem přišel, šel jsem si nakoupit do krámu. A tady seděli dva kluci. Ten podřezaný a ten útočník. Mluvili spolu normálně, pouštěli si muziku. Potom se ten Ilja rozčílil, urazil flašku a podřízl ho. Já jsem byl u toho, držel jsem mu tepnu, protože mu z ní stříkala krev, byl celý od krve. Pak jsem zavolal záchranku. Mezitím útočník zmizel,“ popsal situaci zachránce zraněného Oldřich Vrtký, správce ubytovny v bývalých kasárnách.

Celá situace se odehrála kolem třetí hodiny odpoledne. Podnapilý bezdomovec ihned po útoku z místa utekl, nechal zde jen své kolo. Policisté, kteří přijeli případ vyšetřovat, ho ale již po páté hodině zadrželi, a to přímo před zmíněným obchodem. Později odvezli k výslechu také zúčastněného svědka celé události.

„V úterý kolem 15. hodiny v Předoníně v parku u prodejny potravin došlo k ublížení na zdraví 29letého muže. Policie v současné době případ šetří jako podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví. Vyšetřování je v počátečním stádiu. Podezřelý muž (30) byl téhož dne zadržen a umístěn do policejní cely. Policie v současné době případ šetří jako podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví. Podle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody na tři léta až deset let,“ uvedla mluvčí litoměřické policie Alena Romová.

Zraněný D.P. je v současné době mimo nebezpečí. „Muž byl ošetřen ambulantně v úterý, zranění je lehké,“ sdělil Litoměřickému Deníku Josef Krajník z Podřipské nemocnice s Poliklinikou. Bližší informace o stavu pacienta odmítl z profesních důvodů sdělit.

Autoři: Zdeňka Studená, Michal Závada