V pondělí podalo pět občanů trestní oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s krádeží vloupáním do jejich automobilů. Ke krádežím došlo na Libochovicku, Litoměřicku a Lovosicku. Zloději se do vozidel vloupali v nočních hodinách a vždy se zaměřili na hodnotné věci ponechané v zaparkovaných autech.

Během noci z pondělí na úterý se do osobního automobilu zaparkovaného v ulici Kosmonautů v Litoměřicích vloupal zloděj.

Zmocnil se autorádia na CD včetně odnímatelného panelu a způsobil škodu 5 000 Kč. K podobné krádeži vloupáním došlo i v Libochovanech na konci obce. Do uzamčeného zaparkovaného auta vnikl za použití násilí dosud neznámý pachatel, který z něho rovněž ukradl autorádio. Způsobil škodu 2 200 Kč. Auto zde bylo ponecháno bez dozoru 30 minut před půlnocí.

O víkendu policie zaznamenala jinak ojedinělé krádeže kol z aut. Zloději nezaháleli a kola odmontovali hned ze dvou automobilů. Renault v Židovicích zůstal do rána bez všech čtyř kol a majitel Octavie zaparkované v Rohatcích postrádal na svém voze dvě kola.

I když počty krádeží vloupáním nejsou v současné době alarmující, policie upozorňuje občany, aby si svoje automobily více střežili a nenechávali v nich cenné a hodnotné předměty.

Zloději se zaměřují především na autorádia, doklady a osobní věci. V případě výskytu podezřelé osoby kontaktujte laskavě policii na telefonní m čísle 158. ⋌