„Policie pachatelku zadržela,“ sdělila včera mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Drama s tragickým koncem se v kadaňském bytě, údajně v Chomutovské ulici, odehrálo kolem 15 hodiny. Podle dostupných informací se uvnitř bytu nacházeli asi čtyři lidé. Mladá žena se najednou začala s přítelem hádat, pak popadla nůž a druha bodla. Bohužel tak nešťastně, že ho jednou ranou zabila.

Známí, kteří v bytě s pachatelkou a obětí v době tragického incidentu byli, zavolali sanitku a policii. Osmadvacetiletá žena byla na místě zadržena a umístěna do cely, kde čeká, zda na ni bude uvalena vazba. „Žena byla obviněna z vraždy. V případě uznání viny jí hrozí 10 až 15 let ve vězení,“ doplnila Pivková.

Letos se na Chomutovsku jedná o první vraždu. Loni v regionu zemřeli násilnou smrtí 3 lidé, další tři jen shodou šťastných náhod vyvázli z rukou vrahů nakonec živí.

Veřejností otřásl případ devětatřicetiletého sériového vraha Romana Postla, který na začátku září během necelého týdne dokázal sprovodit ze světa čtyři lidi. Dva mrtví, mladý Vietnamec a policista, byli z Chomutova. Postl má na svědomí též život teplického podnikatele a čerpadláře z Ústí nad Labem. Vraha v jeho řádění zastavila až střelba z policejní pistole. V nemocnici na následky zranění zemřel.

Další člověk zemřel násilnou smrtí loni v srpnu v Klášterci. Dva muži se zde pohádali. Když jednomu z nich došly argumenty, tak vytáhl nůž a protivníka bodl.

O vlásek unikla smrti dívka v Jirkově, kterou se loni v květnu pokusil utopit muž. Případ kriminalisté vyšetřovali jako pokus vraždy. Stejně jako případ z Kadaně. Tři muži zde v lednu připravovali vraždu jiného muže. Policie se o chystaném činu dozvěděla náhodou. Přestože při něm nikomu nebyl zkřiven ani vlásek, je podle práva tento pokus o vraždu posuzován stejně přísně jako vražda.