Odpovědi, ani výslechy znalců, z jejichž posudků se četlo, však příliš jasno především pro zástupce poškozené strany nepřinesly. „Nevím, proč tady předkládají nějaké domněnky, když řidiči, kteří byli u nehody první, jasně vypověděli, že manželka a vnučka byly připoutané,“ kroutil hlavou manžel zemřelé řidičky a dědeček tehdy čtyřleté Sáry Vladimír Mašín.

Škoda Felicia měla po nárazu zdemolovanou přední část a hasiči museli z auta řidičku vystříhat. Mnohačetné manipulace tak mohly podle soudního znalce z oboru dopravy Richarda Čepka polohu bezpečnostních pásů v autě změnit: „Nicméně se nejeví, že by osoby byly připoutané. Typičtější je zaseknutí pásu. Ale nemohu s jistotou tvrdit, že připoutané nebyly.“

Zástupkyně poškozených však předložila jiný posudek, potvrzující, že obě připoutané byly. Znalkyně z oboru soudního lékařství posuzovala zranění děvčátka, která si vyžádala dvě operace a celkem šestitýdenní omezení jejího normálního života. Zranění však podle ní nesvědčí o připoutání dívky.

Soudkyně došla po výslechu svědků k závěru, že z místa nehody existuje policejní videozáznam, který je potřeba zhlédnout. Chce i vyslechnout dopravní policisty a technika, kteří na místě zasahovali. Jednání odročila.

Ke tragické nehodě došlo 24. srpna 2008. Opilý řidič Audi A4 vjel na mostě do protisměru a téměř čelně se srazil se Škodou Felicia. Jemu se prakticky nic nestalo.