Den předtím šokoval přítomné u ústeckého krajského soudu obžalovaný devětadvacetiletý Petr Jaroš z Malého Března - Leštiny. Jaroš se původně přiznal k únorové vraždě přítelkyně v Ústí – Vaňově. U soudu ale odvolal vše, co řekl, protože tak prý učinil na nátlak policie. Pouze připustil, že dal boxerem přítelkyni jednu ránu. Že je mrtvá se dozvěděl prý od svého bratra Bohumila, který také mrtvolu neznámo kam uklidil.

Kdo očekával, že včera, ve druhém dnu jednání, se projednávaní vraždy změní v souboj dvou bratrů, ten se nedočkal. Na začátku výpovědi Bohumil Jaroš uvedl o bratrovi, kterého přivedli v poutech do soudní síně: „Můj bratr je vyrovnaný klidný tichý člověk. Mohu se za něho kdykoliv postavit.“ To zopakoval i na konci výpovědi, kdy uvedl: „Věřím tomu, že můj bratr je nevinen.“

Předseda senátu Ondřej Peřich se zeptal bratra obžalovaného, zda je pravda, že se spolu bratři viděli v sobotu po vraždě kolem 13 hodin na Mírovém náměstí? „Nevěřím, že by tohle řekl,“ řekl o bratrovi Petrovi Bohumil Jaroš.

Soudce Peřich připomenul svědkovi slova obžalovaného: Bohumil Jaroš měl jít do domu za obětí, které předtím dal obžalovaný ránu do hlavy boxerem. Potom odpoledne kolem 13 hodiny obžalovanému měl bratr Bohumil údajně říci: „Je to v prdeli, byla tam mrtvá, postarám se o to, už se o to nestarej.“

Svědek nesouhlasí: „Já jsem v sobotu v Ústí vůbec nebyl.“ Soudce čte z výpovědi jeho obžalovaného bratra, že mu měl přivézt a předat telefon zavražděné, aby ho prodal do zastavárny. Svědek to popřel. Telefon oběti neměl prý vůbec v ruce.

Svědek Bohumil Jaroš neví nic ani o mrtvole, kterou měl údajně odstranit z bytu, aby pomohl svému bratru Petrovi: „Také bych rád věděl, jak bych tělo odstranil, čím bych ho odvezl, to bych chtěl vědět…“

Bratr je nevinný
Ačkoliv svou výpovědí obžalovaný Petr Jaroš z bratra Bohumila udělal spolupachatele, protože měl uklidit mrtvolu, bratr Bohumil vše vidí jinak.

Na otázku předsedy senátu Peřicha „proč to vše tedy bratr říká,“ z místa svědka Bohumil odpověděl: „Protože je psychicky na dně, protože vyšetřovatelé mu tyto výpovědi podsunuli.“ Soudce na to svědkovi odpověděl: „Tady u soudu vyšetřovatelé nebyli, a nic jsme obžalovanému nepodsouvali, on to vše zde řekl sám od sebe. “ Bratr v roli svědka pokrčil rameny: „Já nevím.“

Pro příbuzné zavražděné ženy byl včerejší druhý den u soudu deprimující, protože nevnesl pro ně další světlo do případu, protože stále nevědí, kde je tělo zavražděné ženy. Jisté je jenom, že v bytě zavražděné nebyly žádné stopy Bohumila Jaroše, který měl podle svého bratra tělo nechat zmizet. Stopy zanechal na místě jenom obžalovaný Petr Jaroš.

Z jednání soudu včera vyplynulo, že svědek žárlil na bratra Petra, že chodil s ženou, kvůli které Petr Jaroš stanul před soudem pro podezření z vraždy.
Matka obžalovaného odmítla před soudem vypovídat.

Soudce přečetl výpověď matky z přípravného řízení, kde uvedla, že bratr obžalovaného Bohumil rozhlašoval o bratrovi, že Petr ženu unesl. Soud pokračuje i dnes výslechem dalších svědků.