Z výpovědi Jaroše překvapivě vyplynulo, že o tom, že je přítelkyně mrtvá, se dozvěděl od svého bratra, který údajně mrtvolu ženy měl uklidit. Bratr obžalovaného ale v přípravném řízení uvedl, že o tom, co se stalo, nic neví. Obžalovaný dokonce ukazoval kriminalistům v ústecké čtvrti Krásné Březno odpadkový kontejner, do kterého měl mrtvolu hodit. Přes rozsáhlé pátrání tělo dosud nebylo nalezeno. Nelze proto ani říci, jak byla žena zavražděna.

Osudný boxer
Předseda trestního senátu Ondřej Peřich se zeptal obžalovaného proč, když udeřil, měl v pravé ruce boxer. Jaroš uvedl, že boxerem prý chtěl udeřit do dveří. Přiznal se jenom k jedné ráně boxerem, ačkoliv předtím při výslechu kriminalistům uvedl, že udeřil dvakrát do hlavy oběti. Prý se přiznal k vraždě a k tomu, že mrtvolu uklidil, jen proto, že na něho tlačili policisté a vyhrožovali mu dvaceti lety vězení.

Všichni se pletou
Také podle Jaroše si svědci prý pletli čas, případně i místo, kde se s ním setkali nebo ho viděli. Dokonce věci, které se ztratily po vraždě z bytu oběti, mu prý přítelkyně dala, protože potřebovala peníze a on je prodal a mezitím jí dal peníze.

Obžalovaný ale nedokázal vysvětlit rozpory ve svých výpovědích. Jaroš u soudu tvrdil, že nechtěl zneužít kreditní kartu, ale jenom zjistit, kolik má přítelkyně na účtu peněz, protože měla dluhy.

Nakonec se přiznal, že chtěl skutečně z kreditní karty odcizit peníze, ne se jenom podívat, kolik má jeho přítelkyně na účtu. „Jak poznám, že teď mluvíte pravdu?“ opět se ptal předseda senátu. „Teď mluvím pravdu,“ odpověděl mu s úsměvem Jaroš.

Chladná kalkulace?
Náhlá změna jeho výpovědi je podivná. Při policejních výsleších byl Jarošův advokát. Tehdy si ani slovem Jaroš nestěžoval, že by ho kriminalisté k něčemu nutili nebo mu podsouvali výpovědi. Když na něho byla uvalována vazba, také se znovu před soudcem přiznal, že ženu zavraždil a tělo odvezl z bytu. Absolutně změnil výpověď až včera před soudem.

Proto jeho tvrzení před soudem je velmi rozporuplné. Jaroš tvrdí, že odcházel a přítelkyně po úderu ještě žila. To by nemusela být vražda, ale jenom ublížení na zdraví s následkem smrti.

Tělo měl uklidit jeho bratr. On tedy ani neví, jestli je skutečně mrtvá a kdy zemřela. Že bratr o tom, že by odstranil mrtvolu, nic dosud neříkal? Je to slovo proti slovu. Přítelkyni také neokradl - nejsou na to důkazy. Je tu jenom drobný problém. Přiznal se ke snaze ukrást mrtvé peníze pomocí kreditní karty.

Proti Jarošovi ale vypovídá krev zavražděné ženy. Říkal policistům za přítomnosti obhájce, jakým způsobem a kde uklízel krev. To by nemohl přesně popsat, kdyby krev neumýval. Přitom od chvíle, kdy dal přítelkyni boxerem ránu, prý v bytě již nikdy nebyl. Soud ve středu pokračuje výpovědí jeho bratra, který údajně měl mrtvolu uklidit.