S počtem klientů jsou letos spokojeni v kempu Pod Lesem ve Staré Olešce na Děčínsku v Českém Švýcarsku. „Návštěvníků máme dost. Zaměřujeme se především na domácí klientelu a domácí atmosféru," řekla ČTK provozovatelka kempu Věra Zavřelová.

České Švýcarsko je vůbec nejoblíbenější destinací Ústeckého kraje. Národní park nabízí pěší i cyklistickou turistiku, představuje architekturu podstávkových domů, je v něm řada skal a roklí. V roce 2009 získalo České Švýcarsko titul Evropská destinace nejvyšší kvality za Českou republiku, řadí se tak mezi 21 nejvýznamnějších evropských turistických regionů.

Standardem kempů je zázemí pro rodiny, hřiště pro děti nebo wi-fi připojení. Kempy se zaměřují především na turisty z Česka. Naopak u hotelů například v Hřensku vede klientela ze zahraničí.

S průběhem sezony je zatím spokojen i ředitel ústeckých Městských služeb Miroslav Harciník. Městské služby provozují koupaliště v Brné. „Návštěvnost odpovídá proměnlivému počasí. Pokud je několik horkých dnů po sobě, přesahuje denní návštěvnost i dva tisíce lidí," řekl ČTK Harciník.

Rekordní návštěvnosti loňského teplého léta ale Brná nedosáhne. K 4. srpnu ji navštívilo 25.520 lidí. „Loni byla návštěvnost během celé sezony bezmála 50.000 lidí, počítáme, že letos bude v součtu asi o třetinu nižší," doplnil Harciník. Provoz koupaliště na krátkou dobu v červenci omezili vandalové, kteří do plaveckého bazénu naházeli popelnice a další nepořádek. Provozovatelé museli bazén vypustit a vyčistit.

Brná je v krajském městě jediným koupalištěm. Druhá plovárna ve čtvrti Klíše je už třetím rokem zavřená. Bazény jsou v havarijním stavu. Město plánuje kompletní rekonstrukci koupaliště. Začít by mohla příští rok.

Hojně využívané jsou i přírodní plochy. Mezi obyvateli kraje jsou oblíbená jezera vzniklá rekultivacemi. Na Mostecku je to například Benedikt, popularitu získává i Milada u Chabařovic. Největší jezero v kraji je přístupné druhým rokem. Postupně v jeho okolí vzniká zázemí.