Tunely Libouchec a Panenská na dálnici D8 zůstávaly do dopoledních hodin zavřené. Kolony se tvořily na 68. kilometru ve dvou pruzích. Policisté odkláněli osobní dopravu na 80. kilometru přes exit Knínice. 

Dopravní kolaps na Ústecku v úterý trval ještě celé dopoledne. Kamiony blokovaly dálnici D8, vznikaly dlouhé kolony kolem Koštova a Řehlovic. Tunely Prackovice a Radejčín byly ve směru na Německo uzavřené.

Do normálu se situace vrátila až po několika hodinách. Před druhou odpolední už se kolony rozjely a dálnice D8 ve směru na Německo je prozatím průjezdná bez komplikací.

Obří kolona kamionů i osobních vozů se zde nakupila poté, co kvůli počasí jak v Německu na A17, tak na D8 musely být uzavřeny dálniční tunely. „Bohužel, nejen počasí, ale i nedisciplinovaní řidiči poté zablokovali sjezdy z dálnice až k Lovosicím a proto se kolona po otevření tunelů rozpohybovala jen velmi pomalu. Některá auta měla po noci i vybité akumulátory. Musíme apelovat, aby v případě opětovného uzavření tunelů, což je vzhledem k předpovědím počasí možné, ponechali volný jeden jízdní pruh pro složky záchranného systému,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že prozatím k nehodám nedocházelo.  

Další komplikace

Před třetí hodinou odpoledne informovala policie o dalších možných komplikacích. "Pravděpodobně dojde k dalšímu omezení provozu na dálnici D8. Na německé dálnici A17 došlo k požáru vozidla a tvoří se kolony," upozornila. Omezení kvůli nehodě na území Německa se dá očekávat také na dálnici D7. "Řidičům doporučujeme využít dálnici D5," vzkazuje policie.

Tento předpoklad se v případě D8 záhy potvrdil. Dálnice je před třetí hodinou odpoledne opět uzavřena. Policie odklání dopravu u Knínic. Postupně začali policisté blokově pouštět nákladní vozidla směrem na Německo po čtvrté hodině odpolední. Osobní automobily mají průjezd volný. Na německé straně A17 se kolona u hranic také rozjela. Na D8 je průjezd na SRN volný. Kamiony po půl sedmé večer blokovaly vjezdy a výjezdy u čerpacích stanic na 44 kilometru dálnice.