Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Památkám v Ústeckém kraji letos stoupla návštěvnost

Severní Čechy – Lepší návštěvnost než v minulých letech měly letos zámky v Ústeckém kraji. Rekord za posledních pět let zaznamenali například v Ploskovicích na Litoměřicku, které jsou i oblíbeným místem filmařů.

29.10.2015
SDÍLEJ:

Státní zámek v Ploskovicích.Foto: archiv

Počet návštěvníků v Ploskovicích se oproti loňskému roku zvýšil podle kastelánky Jany Zimandlové asi o pět tisíc. „V letošním roce zatím zámek navštívilo 29 400 návštěvníků. Posledním dnem letošní návštěvní sezony bude neděle 1. listopadu," řekla J. Zimandlová. Zámek zcela nezavře ani po oficiálním ukončení sezony. Na prosinec chystá vánoční výstavu a koncert. „Pro příští sezonu chystáme otevření nové recepce v nově zrekonstruované budově úřednického domu," uvedla Zimandlová.

Bezmála 18 tisíc lidí navštívilo zámek v nedalekých Libochovicích. Podle kastelána Ladislava Peška je to asi o tisícovku víc než v roce 2014. Zámek ale ještě příští víkend čeká jeden z vrcholů sezony, pohádková akce Zámek plný kouzel. Na nejmenší návštěvníky se chce zámek zaměřovat i příští rok. „Zaměříme se především na edukativní programy pro děti a na naše tradiční akce, které již mají svoji klientelu," dodal Pešek.

Za jednu z nejúspěšnějších považuje letošní sezonu i zámek v Děčíně. Jen v srpnu navštívilo zámek a přilehlou Růžovou zahradu bezmála 12 tisíc lidí. Nejvíc, 722 lidí, navštívilo zámek 18. srpna. Turisty neodradila ani velká rekonstrukce nádvoří. Kastelánka Iveta Krupičková vysvětluje velký zájem o zámek i širokou nabídkou prohlídek. „Zámek nabízí dvě klasické prohlídkové trasy v jižním a západním křídle, další dvě prohlídky pro děti i celé rodiny a navíc prohlídku pro milovníky architektury. Na své si tak u nás přijde opravdu každý," řekla Krupičková s tím, že zámek je i víc propagován v rámci Českého Švýcarska.

Naopak mírný pokles návštěvnosti letos eviduje zámek Červený Hrádek na Chomutovsku. Podle ředitele Bedřicha Fryče na zámek zavítalo 5618 lidí. „Tento pokles je ale vyrovnáván jednorázovými výstavami v mimosezonním období. V letošním roce to byla například výstava Jak se rodí večerníček nebo o víkendu zahájená Svět kostiček, který je určen především příznivcům stavebnice Lego," doplnil Fryč. Zámku se naopak daří v oblasti ubytování, který je hlavní náplní jeho příjmů. Od začátku roku do konce září zvýšil tržby o víc než 11 procent. Podle Fryče by další návštěvníky mohla přilákat nová expozice, na kterou se zámek snaží získat dotaci.

„Ve spolupráci s dalšími partnery u nás i na saské straně Krušných hor jsme připravili projekt na rozvoj muzejní expozice v prostorách zámecké jízdárny, která je zaměřena na období druhé světové války a obor letecké archeologie. V případě schválení dotace tak dojde k zásadní obměně i rozšíření expozice nynější," dodal Fryč.

Autor: ČTK

29.10.2015
SDÍLEJ:
Nový kabát ZŠ Antonína Baráka.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Zákaz kouření. Ilustrační snímek.
70

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Kapucínská ulička je roky zavřená. Teď by v ní mohli chodit turisté

Litoměřice - Místní podnikatel volá po zprůchodnění uličky v historickém centru Litoměřic. Radnice jeho návrh posuzuje.

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky ze ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Litoměřicko, Podřipsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

Diplomacie i cit pro řešení problémů. Ženy míří do vysoké politiky

Ústecký kraj - Ženy na kandidátních listinách do Poslanecké sněmovny tvoří v Ústeckém kraji celkem 29 %, průměr České republiky je 28 %. 

Škody od vandalů na hřištích budou město stát až 100 tisíc

Lovosice - V Lovosicích vandalové ničí dětská hřiště opakovaně. Některé herní prvky budou raději nahrazeny jinými, které se nedají tolik poničit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení