Deníku to řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. Do silvestrovské půlnoci měli zdravotníci relativní klid, po půlnoci pak zaznamenali opilecké rvačky, hádky a několik dopravních nehod.
„Evidujeme pouze jeden drobný úraz od zábavní pyrotechniky, kdy došlo k lehkému poranění rtu," řekl Prokop Voleník s tím, že záchranáři vyjížděli také k dopravní nehodě, která se stala v Litoměřicích. „Při nehodě se zranili tři lidé. Záchranáři je převezli na chirurgické oddělní k dalšímu vyšetření," uvedl mluvčí a dodal, že zdravotníci museli zasahovat také u několika úrazů, které si způsobili opilci.


Záchranná služba podle Voleníka vyjela na území celého Ústeckého kraje k téměř čtyřiceti případům. „Třetinu z nich tvořily úrazy spojené se zábavní pyrotechnikou. V jednom případě v Ústí nad Labem došlo k velmi vážným, ztrátovým poraněním prstů u ruky. V dalších dvou případech k vážnému zranění oka od pyrotechniky," sdělil mluvčí záchranářů s tím, že jeden z těchto úrazů se stal v Ústí, druhý ve Šluknově.


POLICIE ŘEŠILA POTYČKY
Policie vyjížděla podle krajské policejní mluvčí Šárky Poláčkové ke 180 případům. „Šlo většinou o drobné výtržnosti, rvačky a opilecké hádky a několik dopravních nehod. Jedna byla vážnější," řekla Poláčková. V Děčíně po půlnoci řidič pod vlivem alkoholu srazil chodce, který skončil v nemocnici.