Litr Naturalu 95 pořídí řidiči na severu Čech v průměru za 36,55 koruny, což je o sedmatřicet haléřů více než před týdnem. Cena nafty stoupla o 34 haléřů na 36,13 za litr. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací společnosti CCS, která ceny sleduje.

Průměrné ceny obou komodit jsou na severu Čech stále pod hranicí republikového průměru. Nejlevnější benzin v ČR nabízí čerpací stanice v Jihočeském kraji, a to za průměrných 36,52 koruny za litr. Nafta je nejlevnější v Královéhradeckém kraji, motoristy tam přijde v průměru na 35,90 Kč/l. Nejdražší je v Praze, kde stojí 37,42 koruny za litr.

Těsně pod hranicí šestatřiceti korun za litr zůstala cena nafty v rámci Ústeckého kraje jen na Ústecku. Řidičům se vyplatí natankovat v Ústí nad Labem, i když míří za hranice. V sousedním Německu oproti minulému týdnu vzrostly ceny pohonných hmot. Podle serveru www.fuel-prices-europe.info šoféři nyní zaplatí za nejprodávanější typ benzinu v průměru 1,660 eura za litr, což je v přepočtu 45,54 koruny. Litr nafty za hranicemi stojí 1,451 eura, tedy přibližně 39,8 koruny.

Nejvyšší ceny pohonných hmot zůstávají v Ústeckém kraji na Litoměřicku. Dražší benzin než ve zbytku regionu je také na Lounsku.