Vzhledem k předpovědi počasí, která slibuje velmi teplé počasí, bude o víkendu na koupalištích zřejmě plno.

Menší množství sinic naměřili hygienici jen ve Varvažově u Ústí, koupání by ale zatím nemělo bránit. Koupat se stále dá bez obav i v Chmelaři u Úštěka, tam ale hygienici upozorňují na sníženou průhlednost vody. Všechna ostatní přírodní koupaliště naopak doporučují. V celém kraji sledují hygienici zatím 11 přírodních koupališť, řada dalších je totiž dosud mimo provoz.  Aktuální meteorologická předpověd pro Ústecký kraj slibuje na sobotu 34 stupňů Celsia a na neděli 33 stupňů. Provozovatelé akvaparků si zase pochvalují, že jim přibývá návštěvníků z Prahy, které odrazují tamější vysoké ceny.

„Pokud nepřijde dopoledne déšť, a že by neměl, tak se tu asi objeví 2000 až 2500 lidí," odhadl vedoucí litoměřického koupaliště Ladislav Beneš. Maximální kapacita areálu s 2,5 hektary travnatých ploch je přitom ještě větší. Zároveň si pochvaluje i zájem návštěvníků – Litoměřice podle něj začíná navštěvovat stále více Pražanů. „Když je hezky, je jich tu tak 200, čili deset procent. Ceny jsou v Praze tak vysoké, že se čtyřčlenné rodině vyplatí jet k nám," řekl.

Podobný trend je podle něj patrný i na jiných koupalištích okolo Prahy. Když se rodina obejde bez tobogánů, den strávený na litoměřickém koupališti vyjde i do 200 korun, cesta po dálnici přitom měří jen něco přes 50 kilometrů.