Soutěžní část letošní Interporty – mezinárodní multižánrová interpretační soutěž, opět překoná rekord v počtu zastoupených států v soutěži. Díky mezinárodnímu obsazení několika soutěžících kapel uvidí návštěvníci v šesti finálových seskupeních hudebníky a zpěváky z deseti zemí Evropy, Ameriky i Afriky. Čtvrtý kontinent, Austrálii, budou reprezentovat v nesoutěžní části festivalu loňské vítězky Interporty - sestry Fisherovy ze Sydney.

V předchozím desetiletí postupovaly do Ústí nad Labem převážně české, slovenské a polské hudební skupiny či sólisté. Po rozšíření spolupráce s festivaly, hudebními soutěžemi, či hudebními institucemi i v dalších zemích se na Interportu podařilo zajistit nejen pestřejší mezinárodní účast, ale také širší žánrové zastoupení. V repertoáru soutěže je dnes zastoupeno mnoho hudebních žánrů. Od moderní trampské písně, přes všechny odstíny folku - folk rock, pop country, blues, country a southern rock, reggae, šansony, world music až po bluegrass a současnou country muziku ve všech jejich odstínech.

Interporta v parku na Severní Terase. Snímek z roku 2020
V Ústí se chystá Interporta, přijedou i Vondráčková a Hrůza. Navíc budou jahody

Hosty galakoncertu po soutěži budou Michal Hrůza a kapela Hrůzy, Lucie Vondráčková a PK Band, Vojta Nedvěd s Tie Breakem, ale taky Yo Yo Band, Taxmeni a už zmíněné Sissos.

I letos proběhne akce za podpory Ústeckého kraje. Tento festival je podporován také Ministerstvem kultury ČR a rovněž statutárním městem Ústí nad Labem.

Další zajímavosti z Ústeckého kraje najdete na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz a na jeho facebookovém profilu.