Maminku dvou holčiček, čtyřleté a osmileté, přihlásila do Proměn její mladší sestra Maruška.

„Jsem spíše introvert. Ve škole jsem občas slyšela poznámky, že jsem příliš hubená, a to i na vysoké. Nebylo to příjemné. Moje o osm let mladší sestra právě z toho udělala přednost a už deset let úspěšně pracuje v modelingu," prozradila na sebe paní Kateřina.

Jsem na rozcestí, kdy se hledám

Vyjma roční pracovní přestávky strávila 8 let na mateřské dovolené, kdy vedla účetnictví v malé firmě svého přítele, ale hlavně se naplno věnovala dětem.

„Nyní jsem na rozcestí, kdy se hledám a po čase stráveném převážně s dětmi bych se ráda víc věnovala sobě.Pátý ročník Proměn společného projektu Deníku a Studia Jana Burdová, se právě dostal do své poloviny. Dnes si můžete prohlédnout už třetí proměněnou dámu, kterou je osmatřicetiletá Kateřina Bartošová z Benátek nad Jizerou.

Při práci z domova člověk ztrácí sociální kontakty, což je jedna z nevýhod této formy práce. Trochu i bojuji se sebevědomím. Není tedy pro mne lehké po mateřské dovolené naběhnout znovu do pracovního procesu, vše skloubit i s rodinou a s případným podnikáním z domova.

„Přihlásila mne sestra Maruška, která pracuje jako profesionální modelka po celém světě. Asi měla pocit, že to potřebuji…"
Kateřina Bartošová

Jsem právě v tomto hledacím procesu a věřím, že vaše proměna mé osobnosti by byla skvělým startem mé nové etapy života," uvedla ve své přihlášce.

„Je pravda, že se rozhoduji, co ve svém životě dál, zda se vrátit ke své bývalé práci v účetnictví, nebo založit vlastní firmu. Chtěla bych něco kreativního, smysluplného, tak aby mne má práce naplňovala. Ráda pomáhám lidem, ale neumím říkat ne a tak nikomu nic neodmítnu a to je někdy těžké," říká o sobě Kateřina.

Pod smutkem byl skrytý sexappeal

„Káťa mne zaujala hned na první pohled. Z přihlašovací fotografie se na mne dívala úžasná tvář, která se ztrácela v nevýrazné barvě vlasů. Pleť neměla živost, i když byla půvabná. Celkový dojem byl spíše smutný. Přesto jsem vnímala její skrytý sexappeal a smysl pro krásu. Jasně se mi před očima stvořil styl, který by Káťu vystihl na maximum.

Má krásné rty a ještě hezčí oči, které Monika nalíčila kouřovým líčením, které je bestsellerem a Kátě vyloženě sedlo. Rty může mít ve všech barvách, ale nahé, jako-by nenalíčené byli nejhezčí," říká Jana Burdová. Speciální masáž obličeje od kosmetičky Marcely pleť Kateřiny na make-up dokonale připravila.

„Kátě jsem navrhla střih vlasů z poslední kolekce účesů Vidal Sassoon, polodlouhá délka dává hodně ženskosti. Výrazná ofina je střižena do dvou vrstev, spodní je kratší, střižená výrazně tupě, dodá ofině jasný tvar a délku. Druhá, horní je střižena o maličko delší. Tento způsob dodává tváři něžnost a přitahuje pozornost k očím. Takto střižená ofina dlouho vydrží. Barvu jsem ladila dlouho, potřebovala jsem tmavší, kvůli výraznosti a světlou pro rozjasnění. Růžově-kouřové stínování je inspirací z podzimní Paříže. Každá blondýnka tam nosí jiný odstín, podle barvy své pleti a očí. Je to mnohem zajímavější. V Čechách tento trend teprve začíná a já ho doporučuji všem klientkám, které rádi nosí blond barvy," popsala Jana.

Káťa se týmu, který se na proměně podílel, líbila v modrobílém overalu, který zdůrazňoval její sexy křivky. Jako druhý styl stylistka Linda vybrala kožené úzké kalhoty s překrásným krajkovým topem a doplnila ho vypasovaným černým blejzrem. V džínách a košili se Káťa proměnila ve studentku jdoucí na přednášku.

„Den focení si Káťa užila naplno. S fotografem Honzou si sedli a výsledek vidíte sami na fotografiích. Navrhovat styl pro tak hezkou ženu jako je Káťa je inspirativní, doslova nám rozkvétala pod rukama," dodala k proměně Martiny Jana Burdová.

„Proměny jsem si užila naplno. Manžel byl tak překvapený, že mne od té doby rozmazluje každý den. Byl to pro nás oba hezký zážitek. Děkuji celému týmu a Janě za super dny," vzkázala Kateřina.

--------------------------

INFOBOX
Tvůrci proměny:
Produkce:
Studio Jana Burdová
Photo: Jan Tůma
Vlasy: Jana Burdová
Kosmetička: Marcela Stehlíková/ Studio Jana Burdová
Make-up: Monika Kačerovská/ Facedesigner Armani
Styling: Linda Radostová / Van Graaf

-----------------------

SOUTĚŽ :
V průběhu Proměn můžete odpovědět na šest soutěžních otázek. Na vylosované čtenáře čeká balíček vlasové kosmetiky Redken.
Vítězka 2. soutěže: Vladislava Humlová z Ústí nad Labem
Otázka č. 3: KOLIK ŽEN V 5. ROČNÍKU PROMĚN ZMĚNÍME ? Do 23. 12. pište odpověď na otázku pod heslem SOUTĚŽ na: promeny5@denik.cz.