Ten výhled vás zkrátka ohromí! V Elektrárně Ledvice u Teplic vyrostla nejvyšší rozhledna v České republice. Výtah vyveze návštěvníky do 28. patra do výšky 132 metrů, poté stačí už jen vyjít věží po 24 betonových a 22 točitých schodech z oceli. Veřejnosti se rozhledna otevře už v sobotu.

Prosklená vyhlídka s přístupným ochozem se nachází na pravé věži kotelny. Jak zmiňuje ředitel Elektrárny Ledvice Jiří Šinágl, rozhlédnout se z elektrárenské výšky po kraji sice bude moci prakticky každý, ale jistá omezení tu budou.

Zámek v Ploskovicích se stal svědkem průjezdu 4. ročníku setinové rallye historických vozidel
OBRAZEM: Pávy na ploskovickém zámku vyplašily krásné veterány

„Právě proto, že jsme výrobním provozem, nebude moci přijít kdokoli na pouhé zazvonění u dveří. Na rozhlednu vede přesně vytyčená trasa a dostanou se na ni jen ti návštěvníci, kteří nejprve absolvují krátké proškolení a budou se řídit pokyny pověřené osoby elektrárny,“ vysvětluje Šinágl s tím, že vystoupat na věž bude možné jen s průvodcem a maximálně deseti lidem ve skupině.

Na rozhlednu lze vystoupat po předchozí návštěvě zdejšího elektrárenského infocentra od úterý do soboty, vždy v 8, 10, 12 a 14 hodin. Informační centrum je otevřené od úterý do soboty od 8 do 16 hodin.

„V KRAJI TO ŽIJE“

Turistické lákadlo vítá i hejtman Oldřich Bubeníček. „Díky pohledu shora všichni poznají, že v Ústeckém kraji to žije, že je zde plno pěkných míst k vidění i navštívení, i když zrovna stojí na střeše nejmodernější uhelné elektrárny,“ poznamenal hejtman.

Elektrárna Ledvice má výkonu 660 MW. V areálu původní uhelné Elektrárny Ledvice vyrostla během druhé vlny ekologizace uhelných zdrojů Skupiny ČEZ.

Na úpatí památné hory Říp opět probíhá tradiční Řípská, nebo také Svatojířská pouť
OBRAZEM: Kolotoče, obraceče i létající sloni. Tradiční Řípská pouť jede!