Bude to mimořádná sezona, která opět zaplní tribuny a svahy kolem závodního okruhu. Autodrom Most má připraveno pro motoristické příznivce několik novinek. Představí se na něm prestižní okruhové seriály a jezdci zvučných jmen. Závodiště má navíc nový asfaltový povrch.

„Starý a na mnoha místech hrbolatý asfalt v úseku dlouhém 2,4 kilometru dělníci nahradili novou vrstvou. Výměna povrchu trati vyšla na zhruba 15 milionů korun a navázala na první etapu z roku 2016,“ přiblížil výkonný ředitel Autodromu Most Ivo Diviš. Okruh s délkou 4,212 kilometru tak má dnes obnoveno zhruba 75 procent povrchu dráhy. „Asfalt byl ze začátku kluzký, ale postupem času začíná být stopa pogumovaná a drží čím dál víc. Letos určitě budou padat traťové rekordy,“ dodal Diviš.

Na nový povrch se těší i samotní jezdci. „Zatím jsem si jej vyzkoušel pouze v cestovním voze, v trucku se na něm teprve projedu, počítám, že to bude ze začátku dost klouzat,“ svěřil se přední jezdec evropského šampionátu tahačů Adam Lacko, který bude ještě před startem seriálu v Mostě testovat nový vůz Buggyra.

Nejvýznamnější podniky sezony: 
17. - 19. květen: ADAC GT Masters
28. - 30. červen: OMV MaxxMotion NASCAR Show
30. srpen - 1. září: Czech Truck Prix

Do Mostu se chystají nové okruhové seriály. Už loni se zde představil ADAC GT Masters, který se po roce vrací a je bohatší o další věhlasné značky. „Celková hodnota aut této série se odhaduje na hodně přes 250 milionů korun,“ podotkl mluvčí autodromu Jan Foukal s tím, že závody zpestří účast Fabiana Vettela, bratra čtyřnásobného mistra světa F1 Sebastiana Vettela. Ten bude hájit barvy týmu HTP Motorsport ve voze Mercedes AMG GT3, což je tzv. žlutá mamba.

Významnou a fanoušky vítanou novinkou v kalendáři mosteckého okruhu bude závod evropské série amerických NASCAR. Hvězdou ve startovním poli aut bez dveří je bezesporu mistr světa F1 z roku 1997 Kanaďan Jacques Villeneuve a nejzkušenější žena startovního pole Ellen Lohr, mimochodem vítězka závodu DTM a účastnice Rallye Dakar. „Není vyloučeno, že do Mostu dorazí i šampion nejvyšší americké ligy NASCAR Bobby Laponte,“ doplnila obchodní a marketingová ředitelka Autodromu Most Jana Svobodová.

Do Mostu míří série NASCAR: 

Na okruh se po několikaleté přestávce zase vrátí závody silničních motocyklů Alpe Adria. Vrcholem bude už po sedmadvacáté závod Evropského šampionátu tahačů.

Sezona nebude zajímavá pouze na závodní dráze, ale i mimo ni. Návštěvníci se totiž mohou dočkat nevšedního zážitku na Navara offroad parku. Přírodní plocha s různými druhy povrchu, od orné půdy až po kombinaci sypkého materiálu s kamením, má název podle nejoblíbenějšího pickup automobilu Nissan Navara, který bude zájemce vozit.